Bitcoin (BTC) ve Altcoin Fiyatlarında Son Durum

İlayda Peker

Bitcoin fiyatı Aralık ayında tekrar 51.000 doları geçerek yılın bitmesine günler kala yaklaşık bir ayın en yüksek fiyatına ulaştı. Bitcoin 10 Kasım’da 69.000 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırmış ve sonrasında düzeltme grafikleri çizmeye başlamıştı. Eğer lider kripto para birimi bu fiyat seviyelerinde yılı kapatırsa ATH seviyesinin 18.000 dolar altında bir kapanış yapmış olacak.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin 46.000 dolarlık seviyelerden 51.000 dolarlık seviyenin üzerine yükseldi. Bu hamle sayesinde Bitcoin fiyatı son 3 haftanın en yüksek seviyelerini de görmüş oldu. Öte yandan  24 Aralık 2020’de Bitcoin 23.000 dolara yakın işlem görüyordu. Dolayısıyla BTC’nin düşüşlere rağmen bir yıl öncesine göre 2 kat fazla değerde işlem gördüğü ifade edilebilir.

Bunlara ek olarak koronavirüs sebebiyle yaşanan düşüş sonrasında oldukça iyi bir yıl geçiren BTC önce 16 Nisan’da 64.000 dolar ile rekor kırdı ve sonrasında birikim ve düzeltme dönemine girdi. Daha sonra BTC fiyatı Ekim ayında yeniden yükselmeye başladı ve fiyat 10 Kasım’da 69.000 dolar ile yeni bir rekora imza attı.

Analistlere göre BTC fiyatının 51.000 dolar doların üzerine yükselmesi ile birlikte yatırımcı hissiyatı yeniden pozitif bölgeye geçiş yaptı. Eğer konsolidasyon süreci yukarı yönlü bozulursa ilk hedefin 54.000 dolar ve ardından ikinci hedefin 60.000 dolar olacağı düşünülüyor.

Altcoin Fiyatları

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimlerinden üçü olan Bitcoin, Ethereum (ETH) ve Binance Coin (BNB), altcoin’ler arasında bir yükselişin başlamasını sağladılar ve yukarı yönlü hamleler yaptılar. Bu noktada yakaladığı artış ivmesi ile Terra (LUNA) kripto piyasalarındaki ralliye öncülük etti.

Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT), %7 değer kazanırken, her iki protokolün de Ethereum rakibi olarak konumlandırılıyor olması dikkatleri çekiyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

2022 Yılında Altın, Bitcoin’den (BTC) Daha İyi Performans Gösterebilir Mi?

Sonraki Haber

Shiba Inu Rallisi Yavaşladı: SHIB Fiyatı Hızlı Toparlanmanın Ardından Neden Frene Bastı?

İlgili Haberler