Ethereum Fiyatı: ETH’da Yükseliş Ne Zaman Başlar?

İlayda Peker

Kripto para birimleri hafta sonuna düşüş trendi ile başladı ve Bitcoin (BTC) 43.000 dolarlık desteği kaybederek 42.000 dolar seviyelerine geriledi. BTC ile birlikte her zaman olduğu gibi altcoin’ler de düşüşe geçti ve piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan ETH’de destek seviyesini kaybetti.

Ethereum Güncel Grafikler

Ethereum fiyatı 14 Mart’tan sonra yükselişe geçti ancak son iki haftadır sıkışıp kaldığı görülüyor. Yükseliş için önemli seviyeleri geride bırakmadan önce ETH, başka bir geri çekilme yaşıyor. ETH yazının yayına hazırlandığı sırada 3.210 dolardan işlem görüyor.

Ethereum fiyat hareketi 3 Nisan’da 200 günlük Basit Hareketli Ortalama’nın (SMA) üzerine 3.490 dolar seviyesinden yükseldi ancak bu yükseliş hareketi kısa sürdü. Sonuç olarak ETH son geri çekilmede önemli bir seviye olarak görülen 3.136 dolara kadar geriledi. Analistler bir yükseliş öncesinde ETH’nin 2.820 dolar bandını yeniden test etme ihtimali olduğunu ifade ediyor. Ancak yapılan açıklamalara göre bu seviye bir güç toplama seviyesi olabilir ve buradan yeni bir ralli başlayabilir.

ETH’da Yükseliş Senaryosu

Eğer ETH 2.820 doların altına gerilemezse bu noktadan aldığı güç ile 3.000 doların üzerine yeniden bir hamle yapabilir. Tabii 2.820 dolar dip olarak değerlendiriliyor ve bu seviyeye düşüş yaşanmadan da yeni bir yükseliş başlayabilir.

Eğer alım baskısı artarsa 3.490 dolar üzerine hacimli bir kırılım yaşanırsa ETH’nin rallisinin kesinleşebilmesi için analistlere göre 4.000 dolarlık psikolojik direncin kırılması gerekiyor. ETH’nin 4.000 doları kırması için ise yaklaşık olarak mevcut seviyelerde 800 dolarlık artış yaşaması gerekecek.

Ancak eğer ETH 2.820 doları kaybederse bu sefer satış baskısı hakim gelebilir ve bu noktada 2.600 doların ilk destek olabileceği düşünülüyor. 2.600 doların kaybı ise 2.500 doların yeniden testini gündeme getirebilir.

Ayrıca ETH’nin yükselebilmesi için öncelikle BTC’nin kendini toparlaması gerekiyor. Bu sebeple de yatırımcıların temkinli davranmasında fayda var.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bu Girişimler Bitcoin Benimsenmesini Artırabilir

Sonraki Haber

Bitcoin’de Bu Sinyaller Artış Gelebilir Diyor!

İlgili Haberler