Ethereum Fiyatı: ETH’da Önemli Destek ve Dirençler

İlayda Peker

Son fiyat hareketlerine bakıldığında Ethereum’un (ETH), 2.950 dolar bandında bir taban oluşturduğu görülüyor. Bitcoin ile birlikte hamle yapan ETH 3.000 dolar sınırında işlem görüyor.

Ethereum Fiyatı

2.950 dolarda taban oluşturan ve bu seviyeden sonra bir artış yakalayan Ethereum, 3.000 dolarlık psikolojik direnci bir kez daha kırdı. Yazının kaleme alındığı an itibari ile ise ETH 3.057 dolardan işlem görüyor.

Grafiklere göre 3.020 dolar ETH için bir ara direnç olarak görev görüyordu ve bunun üzerine yapılan hamle pozitif bir diğer hamlenin başlangıcı olabilir.  Ayrıca saatlik ETH/USD grafiğinde 3.035 dolara yakın dirençle önemli bir düşüş trendi çizgisinin üzerinde kırılma olması da dikkatleri çekmiş gibi görünüyor.

Bunlara ek olarak fiyatın şu anda 3.050 dolar seviyesinin üzerinde işlem görmesi, 3.085 dolarlık bir başka direncin test edilebileceğini gösteriyor. Bu seviye üzerinde ise 3.130 doların bir sonraki direnç olacağı düşünülüyor.

Analistlere göre 3,130 dolar seviyesinin üzerinde bir kapanış ve 100 saatlik basit hareketli ortalama Ethereum için iyi bir toparlanma dalgası başlatabilir.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre bir sonraki büyük direnç 3.170 dolara yakın olabilir. 3.170 dolar direncinin üzerinde net bir hareket, 3.200 dolar seviyesinin üzerinde bir gelmesini sağlayabilir. Belirtilen durumda, fiyat 3.250 dolar direnç bölgesinin üzerine çıkabilir.

ETH’da Destek Seviyeler

Ethereum 3.130 dolar seviyesinin üzerinde bir toparlanma dalgası başlatamazsa, yeni bir düşüş başlatabilir. Aşağı yönde ilk desteğin 3.020 dolarlık bölgeye yakın olduğu düşünülüyor.

Bir sonraki büyük destek ise 2.950 dolar seviyesine yakın. 2.950 dolarlık desteğin altında aşağı yönlü bir kırılma olursa, fiyat başka bir düşüş başlatabilir. Bu senaryoda analistlere göre 2.840 dolar seviyesine doğru bir hareket riski var.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum (ETH) Düşüşünü Tamamladı Mı?

Sonraki Haber

Eski ETH Programcısına 5 Yıl Hapis Cezası!

İlgili Haberler