Ethereum Fiyatı: ETH’da Önemli Destek ve Dirençler

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin, son zamanlarda yukarı yönlü hamleler yapıyor. Her ne kadar bu yukarı yönlü hamlelerin devamlılığı henüz görülmemiş olsa da altcoin’ler bu durumdan pozitif etkileniyor gibi görünüyor. Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum da (ETH), önemli bir destek seviyesini kırmadan yükselişe geçtiği için yeni bir artış sinyali veriyor olabilir.

Ethereum Fiyatı

Analistlere göre Ethereum şu anda önemli bir destek ile önemli bir direnç arasında işlem görüyor. Bu direncin aşılması ile de ETH’un yeni bir yükseliş hareketi başlatabileceği düşünülüyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada Ethereum 3.300 dolar üzerinde işlem görüyor ve son 24 saatte yakaladığı %1,7’lik artış ile hafta sonuna yeşilde başlamış görünüyor. Analistlere göre 3.000 dolar bandı oldukça önemliydi ve kısa bir süreliğine bu seviyenin altına inilmiş olsa da ETH güçlü bir şekilde desteği tutmayı başardı.

ETH Fiyat Beklentileri

Yukarı yönlü yolculuğunun devam etmesi, ETH’nin 200 günlük Basit Hareketli Ortalama’yı (SMA) 3.464 dolarda yeniden test etmesine izin verebilir. Analistlere göre bu seviye çok önemli ve kırılabilmesi için piyasadan ciddi bir satın alma baskısı gelmesi gerekecek. Ancak eğer bu seviye kırılırsa bir desteğe dönüşebilir ve ETH sonrasında bu fiyat seviyesinin üzerinde ilerlemeye devam edebilir.

Buna ek olarak 3.464 doların kırılması öncelikle 3.675 dolar ve ardından 3.862 dolarlık dirençlerin test edilmesini planlara dahil edebilir.

Ancak eğer 3.464 dolarlık direnç kısa vadede kırılmazsa ETH aşağı yönlü başka bir düşüş trendi başlatabilir. Bu noktada şu an için 3.150 dolar oldukça önemli bir desek olarak karşımıza çıkarken 3.000 dolar temel destek seviyesi. 3.000 doların aşağı yönlü kırılımı ise 2.800 doların test edilmesine sebep olabilir.Total
27
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

El Salvador’un Kredi Riski Artıyor! Bitcoin Kararından Vazgeçecekler Mi?

Sonraki Haber

Balinalar Litecoin (LTC) Biriktiriyor!

İlgili Haberler