Ethereum Fiyatı: ETH’da Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri

İlayda Peker

Kripto para fiyatları Haziran ayına güçlü bir başlangıç yaptıktan sonra öğleden sonra yükselişler hız kesti. Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum da (ETH) sabahki yükselişi ile birlikte 2.750 dolar sınırına kadar yükseldikten sonra bir miktar gerileme yaşadı.

Ethereum Fiyatı Güncel Durum

Yazının yayına hazırlandığı sırada 2.600 dolar sınırında işlem gören Ethereum, 12 Mayıs’ta 4.379 dolar ile kendisine yeni bir rekor seviye belirlemişti. Geçtiğimiz hafta ise 1.730 dolara kadar geri çekilen ETH’un kayıpları bir nebze olsun telafi ettiği ifade edilebilir.

Analistlere göre ETH’un şu anda 100 günlük MA’nın üzerinde bulunması ay başlangıcı için oldukça pozitif bir durum. Ancak ETH’un bu durumu sürdürebilmesi için 2.600 dolarlık önemli seviyenin üzerinde kalınması gerektiği ifade ediliyor.

Ethereum Önemli Seviyeler

Analistlerin açıklamalarına göre şu anda yukarıda da belirttiğimiz gibi ilk önemli destek seviyesi 2.600 dolar ve şu anda bu seviyenin üzerinde kalmak için ETH çaba sarf ediyor. Aşağı yönlü bir harekette ikinci önemli destek seviyesinin 2.470 dolar olacağı ifade ediliyor. Eğer düşüş daha da derinleşirse 2.330 dolar seviyesinde bir başka güçlü desteğin olduğu belirtiliyor.

Bunun yanında yukarı yönlü bir harekette ilk güçlü direncin 2.740 dolar bandında olduğu görülüyor. Bu seviye bugün bir kez reddedildi ve ETH fiyatı şu anda iki önemli destek ve direnç seviyesinin arasında işlem görüyor.

2.740 dolar seviyesinin üzerinde ise ilk olarak 2.890 dolarda güçlü bir direnç olabileceği düşünülüyor. Bu seviyenin güçlü bir şekilde yukarı yönlü kırılması ise 3.000 dolarlık önemli direncin test edilmesini sağlayabilir.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BitMEX ve İnsan Hakları Vakfı’ndan Bitcoin (BTC) Araştırmasına 150.000 Dolar Hibe

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı Hakkında Uzman Görüşleri: BTC Yukarı Yönlü Kırılmaya Mı Hazırlanıyor?

İlgili Haberler