Ethereum Fiyatı: ETH’da Olası Düşüş ve Yükseliş Senaryoları

İlayda Peker

Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin konumunda yer alan Ethereum (ETH), lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyat hareketlerine göre bir yol çizmeye devam ediyor. Her ne kadar geçtiğimiz hafta 1.800 doların üzerine doğru hamle yapılmış olsa da Bitcoin’in 60.000 dolar bandında yaşanan reddetme ETH’un da geri çekilmesine sebep oldu.

Ethereum Fiyatı

Ortaya çıkan grafiklere göre Ethereum geçtiğimi hafta 1.865 dolar seviyesine kadar yükseldi. Ancak sonrasında sert bir düşüş yaşandı ve fiyat 1.770 dolar bandına kadar geriledi. Dolayısıyla fiyat 1.800 dolarlık desteği kırdı ve ardından 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altına düştü.

Analistler Etherum’da 1.750 dolar seviyesinde önemli bir destek olduğunu ve bu desteğin hala güçlü bir şekilde resimde olduğunu ifade ediyor. Dolayısıyla şu an için ETH’da hala boğaların kontrolde olduğu düşünülüyor.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre ETH’da şu anda ilk direnç 1.790 dolar seviyesinde bulunuyor. Bununla birlikte 1.790 dolar ve 1.800 dolar arasındaki hareketlerin hafta ile ilgili ipuçları vereceği de ifade ediliyor.

ETH’da Fiyat Beklentileri

Analistlere göre eğer Ethereum fiyatı 1.850 doları test ederse 2.000 dolara doğru başka bir ralli başlayabilir. Bu rallide 1.935 doların orta seviyeli bir direnç olabileceği ve satın alma baskısı ile geçilebileceği düşünülüyor.

Ancak Ethereum 1.800 dolar ve 1.850 dolarlık direnç seviyelerinin üzerine çıkamazsa düşüşün hızlı olabileceği ifade ediliyor. Olumsuz yöndeki ilk destek seviyesinin 1.750 dolar seviyesinde olduğu belirtiliyor. Ana destek seviyesinin ise 1.710 dolar olduğunu belirten analistler, bu seviyenin aşağı yönlü kırılması halinde 1.550 dolara kadar derin bir düşüş yaşanma ihtimali olduğunu ifade ediyor.

Aşağı yönlü bir grafik oluşması halinde 1.640 dolar bandında başka bir destek seviyesinin Ethereum fiyatı için önemli olacağı dile getiriliyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

İslami Finans, Blockchain Teknolojisiyle Tanışıyor: Caizcoin

Sonraki Haber

Geleneksel Finansal Sistem Dijital Paralar Fikrinden Korkuyor Mu?

İlgili Haberler