Ethereum Fiyatı: ETH’da Kısa, Orta ve Uzun Vadeli Beklentiler

Ethereum Fiyatı: ETH’da Kısa, Orta ve Uzun Vadeli Beklentiler

Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC), konsolidasyon günlerinden sonra geçtiğimiz gün güçlü bir düşüş yaşadı. Ethereum, 590 dolarlık bölgeden 530 dolara doğru düşüşe geçti ve bu, ETH 2.0 lansmanından yararlanarak yükselen kripto para birimi için güçlü bir düşüşe işaret etti.

Bununla birlikte doların güçlenmesi ile yaşanan bu düşüş tüm kripto para piyasasını etkisi altına aldı. Neyse ki, boğalar kripto para piyasasının kontrolünü hızla geri aldı.

Ethereum’da Yükseliş Devam Edecek Mi?

Dün yaşanan düşüşe rağmen bazı analistler ETH’un yükseliş için daha çok alanı olduğunu düşünüyor. Çünkü ethereum hala önemli seviyelerin üzerinde bulunuyor.

Dünkü düşüşe rağmen, Ethereum aslında çok önemli bir teknik seviyeyi hala elinde tutuyor. “Pierre” olarak bilinen bir kripto varlık analisti, bugün erken saatlerde aşağıda görülen grafiği paylaşarak ETH‘nin düşüşünün önemli bir destek seviyesinde sona erdiğini dile getirdi.

Analistin açıklamalarına göre destek seviyesi 400 dolardan harekete geçen ve 620 dolar bandına kadar yükselen ETH için oldukça önemli ve ETH 500 doların altına inmeyerek bu destek seviyesini korumayı başardı.

Analiste göre Ethereum’un önemli destek seviyesini elinde tutuyor olması önümüzdeki haftalarda daha yüksek seviyelerin görülebileceğini işareti olarak değerlendirilmeli. Ayrıca Bitcoin de kendi grafiklerinde benzer bir görünüme sahip ve önemli deste noktalarının hala üzerinde. Bu da piyasanın önümüzdeki günlerde daha yüksek seviyelere döneceği hissine güven katıyor.

Herkes Aynı Fikirde Değil

Yine de herkes Ethereum’un mevcut seviyelerini koruyacağına inanmıyor. Piyasanın popüler isimlerinden il Capo of Crypto’ya göre Ethereum’un son düşüşü onu orta vadeli bir azalan üçgenin altına getirdi. Analist için bu, ETH’nin yükselişe geçmeden önce muhtemelen 500 dolara düşeceği anlamına geliyor.

Bu yorumu yapan analistin, Bitcoin’in 2020 yılında 3.000 dolar seviyesine gerileyeceğini doğru bir şekilde tahmin eden kişi olduğunu belirtmekte fayda var.

Orta ve Kısa Vadeli Görünüm

Ethereum’da her ne kadar analistler kısa vadeli görünüm ile ilgili ikiye ayrılmış olsa da uzun ve orta vadede DeFi büyümesi ve ETH .02 nedeniyle artışının devam edeceği konusunda piyasa hemfikir gibi görünüyor. 1,2 milyondan fazla ETH şu anda ETH 2.0’da kilitlenmiş durumda. Bu da piyasa katılımcılarının hala ETH’dan umutlu olduklarını gösteriyor olabilir.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.