ETH Yorumları: Ethereum/USD Teknik Analizi 08/12/2020

Metin Alaca
ethereum teknik analizi
ethereum

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), 660 dolara kadar çıktıktan sonra 580 dolar seviyesine geriledi. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 580 dolardan işlem gören ETH, analistlere ve teknik grafiklere göre ise yakında ciddi bir artış elde edebilir.

ETH/USD Teknik Analizi

Kripto para analisti Josh Rager, röportajda yaptığı açıklamalarında Ethereum için iyi bir haftalık kapanışın yeni bir rallinin kapılarını aralayabileceğini belirtti. Analist, 620 doların hala güçlü bir direnç olduğunu belirterek, bunun üzerinde haftalık kapanış yapılması durumunda rallinin hızlanacağını vurguladı.

Josh Rager, 620 doların test edilmesinden sonra düşüş yaşanabileceğini belirtmişti ve gerçekten de hafta sonu boyunca bu durum gerçekleşti. Ethereum fiyatının düşüşünde Bitcoin’in hareketleri de etkili olmuş gibi gözüküyor. Bitcoin 19.200 dolar direncinden dönünce hem Ethereum hem de XRP sert bir düşüş yaşadı. Yani bu düşüş ETH ile değil direkt olarak Bitcoin ile ilgili gibi gözüküyor.

Ethereum analiz

Ethereum Fiyatı

Ethereum grafiklerine bakıldığında ise fiyatın 550 dolar noktasında güçlü bir desteğe sahip olduğu görülüyor. 550 doların altına inilmesi ise yeniden Kasım 2020 sonlarındaki görüntüyü yani 480 dolarları ortaya çıkartabilir. 50 SMA güçlü bir destek konumunda ancak 200 SMA yani 500 doların altına inilmesi kesinlikle yatırımcılar için satış baskısının önünü açabilir ve düşüş hız kazanabilir.

Ethereum fiyatı, 0,236 Fibonacci geri çekilme seviyesine göre 560 dolar desteğini ziyaret edebilir. Ancak buradan sert bir yükseliş olması bekleniyor. ETH/USD işlem çifti 560 dolara değdikten sonra yükselişini devam ettirebilir ve 605 dolara kadar çıkabilir. Ethereum grafiğinde şu an simetrik üçgen formasyonu oluştuğu görülüyor. Bu formasyonun yukarı yönlü kırılması ise 750 dolara kadar yükseliş şansı sağlayacaktır.

Ethereum Yorumları

Ethereum fiyatının şuan iki ihtimal arasında sıkıştığı görülüyor ve bunlardan birisi 505 dolar iken diğeri 750 dolar olarak gözüküyor. Eğer boğa sezonu devam eder ve Ethereum fiyatı 620 dolar direncini kırabilirse hedef 750 dolar olacaktır. Ancak 560 dolar seviyesinin altına inilmesi kesinlikle 505 doların bir kere bile olsa test edilmesine yol açabilir. ETH fiyatının bu hareketi ise tamamen Bitcoin’e bağlı gibi gözüküyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Nedir?

Sonraki Haber

Ünlü CEO: 2021 Bitcoin (BTC) Ve Ethereum’un (ETH) Yılı Olacak!

İlgili Haberler