Ethereum Fiyatı: ETH’da İşler Karışıyor!

İlayda Peker

2020 yılına DeFi ekosisteminin damga vurduğu düşünüldüğünde Ethereum’un (ETH) yıl içinde sergilediği artış performansı ile yılın bir döneminde lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) geride bırakmış olması şaşırtıcı olmadı. Ancak BTC sergilediği son fiyat hareketleri ile yeniden liderlik ünvanını aldı.

Her ne kadar bazı yatırımcılar ETH’un yeniden artışa geçeceğini düşünse de analistlere göre BTC karşısındaki zayıflığı sebebiyle ETH büyük bir düşüşün eşiğinde olabilir.

Ethereum Fiyatı

Az önce de belirttiğimiz gibi 2020 yılı öncelikle Ethereum ve merkezi olmayan finans (DeFi) hareketi ve tüm DeFi token’larıyla ilgiliydi. Ethereum’un arkasında ERC20 token’ları olarak inşa edilen bu paralar, DeFi uygulamalarındaki kilitli toplam değer arttığı için yıl içinde devasa artışlar sergiledi.

Bunun yanında Nisan ayında teşvik yardımlarının yapılması ile insanlar bu yardımları Ethereum satın almak için kullandığı ortaya çıktı ve böylece ETH, Bitcoin’den yaklaşık olarak 2 kat daha iyi performans sergilemiş oldu. Ancak kurumların BTC satın alması son olarak gündeme düşen PayPal’ın da adımı ile bu eğilim tersine döndü. Ethereum, PayPal’ın listeleyeceği dört kripto varlığından biri olsa da Bitcoin ve Litecoin ETH’yi geride bıraktı.

Ethereum Düşüşe Mi Geçecek?

Bu gelişmeler yanında Bitcoin’in hala 2019 zirvesine ulaşamadığını ve ETH’un 2019 rekorunu kırdığını belirtmekte fayda var. Ancak BTC fiyatı artışa geçtikten sonra Ethereum’un yeni bir yüksek seviye görme hayalinin bir süreliğine de olsa rafa kaldırıldığı düşünülüyor.

Bunlara ek olarak piyasanın popüler analistlerinden Cold Blooded Shiller’e göre, ETH’un zayıflığı bir süre daha devam edecek olabilir.

Öte yandan Ethereum’un Bitcoin’i yakalamasını bekleyen yatırımcıların önümüzdeki günlerdeki hareketleri takip etmesi faydalı olabilir. Ayrıca Bitcoin’in fiyatının genel olarak Ethereum ve diğer tüm altcoin’leri etkilediğini de unutmamak gerekiyor.


Total
8
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 26.10.2020

Sonraki Haber

Bitcoin’in (BTC) En Büyük Sorunu Volatilite Bir Sorun Olmaktan Çıkıyor Mu?

İlgili Haberler