Ethereum Fiyatı: ETH’da Hedef 3.000 Dolar Mı?

İlayda Peker

Kripto para birimleri deyim yerindeyse muhteşem geçen birkaç günün ardından dün karışık sinyaller vermeye başladı. Ancak piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’da (ETH) hala boğalar hakimiyette gibi görünüyor.

Ethereum Fiyatı

Yazının yayına hazırlandığı sırada 2.475 dolardan işlem gören Ethereum’un rekorunu kısa süre önce 2.480 dolar olarak belirlediği ifade edilebilir. ETH’un Mart ayı sonunda 1.660 dolar bandında işlem gördüğü göz önünde bulundurulduğunda aslında en büyük altcoin biriminin iki hafta gibi kısa bir süre içinde oldukça iyi bir performans sergilediği anlaşılıyor.

Analistlere göre şu anda ETH’da işlem hacimleri artıyor ve bu durum teknik sinyallerle birleştiğinde oldukça önemli bir artış göstergesi olarak değerlendiriliyor. Yukarı yönlü ivmenin devam etmesi halinde ise ETH’un ilk hedefinin 2.650 dolar olduğu düşünülüyor.

Ethereum’da Önemli Seviyeler

Analistlere göre şu anda Ethereum’da hemen hemen tüm göstergeler boğalar lehine. Yükseliş görünümü, Moving Average Convergence Divergence (MACD) göstergesi ile de doğrulanıyor. Yapılan açıklamalara göre MACD hala büyük bir satın alma bölgesinde bulunuyor.

Bunlara ek olarak 2.500 dolar üzerine doğru yapılacak bir kırılma satın alma baskısını daha da arttırarak 3.000 dolar doğru bir yolculuğu başlatabilir.

Ancak bu noktada analistler ETH’un lider kripto para birimi Bitcoin ile birlikte hareket ettiğini unutmamak gerektiğini dile getiriyor. Bitcoin’de oluşacak derin bir düzeltme Ethereum’u da etkileme potansiyeline sahip olduğu içinde ETH’da yükselişin devam edebilmesi için BTC’nin düşüşe geçmemesi gerektiği düşünülüyor.Total
19
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ben Armstrong Büyük Yatırım Yaptığı Kripto Parayı Açıkladı!

Sonraki Haber

Bitcoin’in Enerji Tüketimi BTC İçin Bir Tehdit Mi?

İlgili Haberler