Ethereum Fiyatı: ETH Yatırımcıları Bu Seviyelere Dikkat!

İlayda Peker

Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) 350 dolarlık destek seviyesinin üzerinde işlem görmeye devam ediyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada 355 dolar bandında işlem gören Ethereum’un, 360 ile 365 dolar bandında hala ağır bir dirençle karşı karşıya olduğunu ifade edebiliriz.

Ethereum Fiyatı

Grafiklere göre ETH, 350 doların düşük seviyesinden yukarı doğru bir hareket başlattı ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerine çıktı. Ancak analistlere göre 360 ve ardından 365 dolarlık direnç seviyeleri kırılmadan ETH’da gerçek bir yukarı yönlü hareketten bahsetmek pek mümkün değil.

Bununla birlikte 365 dolarlık seviyenin üzerine çıkılması ile artışın devam edeceğini ifade eden analistler, ETH’un şu an yakın işlem gördüğü 355 dolarlık desteğin aşağı yönlü kırılması halinde de bir düşüş eğiliminin başlayabileceğini ifade ediyor. Eğer 355 dolarlık destek kırılırsa 352 dolar seviyesinde yeni bir desteğin olduğu, bu desteğin de altına düşülmesi halinde 348 ve 335 dolara kadar geri çekilmelerine yaşanabileceği düşünülüyor.

Öte yandan eğer Ethereum’un 365 dolarlık direnci kırabilirse bir sonraki ana direnç noktasının 375 dolar bandında olduğu belirtiliyor. Dolayısıyla eğer yükseliş başlarsa en büyük altcoin’in 375 dolara kadar kolaylıkla ilerleyebileceği düşünülüyor.

Düşüş Eğiliminin Sebebi

Aslında her ne kadar Ethereum, lider kripto para birimi Bitcoin’in hareketlerini takip ediyor olsa da dün piyasaya sürülen ve ETH 2.0’ın “kostümlü provası” niteliğinde olan Spadina test ağının başarısız olması ETH fiyatını da bir nebze etkilemiş olabilir.

Yapılan açıklamalara göre Spadina sadece 3 gün kullanımda olacaktı ve özellikle genesis bloğun oluşturulmasıyla para yatırma işlemlerinin test edilmesini sağlayacaktı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Mali Suçlardan Bankalara Uyarı: Kripto Paralar Risk Teşkil Ediyor!

Sonraki Haber

Ripple Yorumları: Bu Büyük XRP Transferleri Korkutmalı Mı?

İlgili Haberler