Ethereum Fiyatı: ETH Düşüşü Nerede Duracak?

İlayda Peker

Genel itibari ile lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile hareket eden piyasa değeri bakımından lider altcoin konumunda olan Ethereum (ETH) bugün yaşanan düşüşten payına düşeni almış gibi görünüyor.

Ethereum’da Düşüş Hakim

2021 yılı hemen hemen tüm kripto para birimlerinin boğa performansı sergilediği bir yıl oldu. Ancak boğa piyasalarında da zaman zaman düşüşlerin ve düzeltmelerin olduğunu unutmamak gerekiyor.

Ethereum’da da benzer bir düzeltme yaşanıyor ve fiyat 1.800 dolar seviyelerinden 1.600 dolar seviyelerine kadar geri çekildi. Bu noktada Bitcoin’de yaşanan düşüş hareketlerinin oransal anlamda altcoin’lerde çok daha büyük bir etki yarattığını belirtmek gerekiyor.

Bunlara ek olarak Ethereum’da oluşan satış baskısının 1.715-1.725 dolar direnç bandını yeniden güçlendirdiği görülüyor. Dolayısıyla bir yükseliş grafiği başlaması halinde ilk olarak bu seviyelerin güçlü bir şekilde geçilmesi gerekecek.

Ethereum Fiyat Grafikleri

Ethereum’da aylık kapanışın oldukça önemli olduğunu ifade eden analistler nisan ayında yukarı yönlü grafiklerin hakim olabilmesi için piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto para biriminin ayı 1.800 dolar üzerinde kapatması gerektiğini düşünüyor.

ETH’un son bir hafta içinde yukarı yönlü grafik çizebilmesi için de Bitcoin’in düzeltme grafiğini yukarı yönlü kırması gerekiyor. Yukarı yönlü bir kırılma ETH’da öncelikle 1.800 dolarlık psikolojik seviyenin test edilmesini ve ardından 1.900 dolara doğru yükselişin başlamasını sağlayabilir.Total
19
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP Yorumları: Ripple Fiyatında Volatilite Hakim

Sonraki Haber

Yasal Düzenlemeler OKEx’e Engel Mi Oluyor: OKEx Korea Kapanıyor

İlgili Haberler