Ethereum Fiyat: ETH Bitcoin’i Takip Ediyor, Önemli Destek ve Dirençler!

İlayda Peker

Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), 3.400 dolarlık seviyeyi bir desteğe çevirdi ve yükselişini sürdürüyor.

Ethereum Fiyatı

Ethereum (ETH), bugün Bitcoin’in hareketlerini takip ediyor ve 3.400 dolarlık direnci desteğe çevirdi ve 3.500 dolarlık direnci de kırarak 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerine çıktı.

Buna ek olarak ETH şu anda 3.550 dolarlık direnç bölgesini üzerinde 3.625 dolar bandında işlem görüyor. Dolayısıyla son 24 saat içinde %5’in üzerinde değer kazanan Ethereum iyi bir ivme yakalamış oldu.

Ethereum şu anda yükselişinin ardından konsolide oluyor gibi görünüyor. Bir müddet bu seviyelerde seyretmesinin ardından ETH’un yeni bir yükseliş ivmesi yakalayacağı düşünülüyor. Yükselişin yeniden başlaması ile ilk direncin 3.650 dolar bandında olduğu ifade ediliyor.

Buna ek olarak analizlere göre ilk güçlü direnç 3.660 dolar seviyesinde olacak. Eğer bu seviye güçlü bir şekilde kırılırsa ETH fiyatının 3.750 dolara doğru harekete geçeceği ifade ediliyor. 3.750 doların kırılımı ise 4.000 dolara doğru başka bir artışı başlatabilir.

Ethereum Düşüş Senaryosu

Eğer Bitcoin fiyatında aşağı yönlü grafik oluşursa Ethereum da muhtemelen lider kripto para birimini takip edecek. Böyle bir durumda ise ilk destek olan 3.600 dolar test edilebilir. 3.600 dolarlık desteğin kırılması ise 3.400 dolar doğru başka bir düşüş tetikleyebilir.

Dolayısıyla Ethereum yatırımcılarının hem belirtilen destek ve direnç seviyelerini hem de Bitcoin fiyat hareketlerini takip etmesinde fayda var.

Buna ek olarak burada paylaşılan bilgilerin bir yatırım tavsiyesi olmadığını ve yatırımcıların kendi araştırmalarını yaptıktan sonra pozisyon almalarının önemli olduğunu da belirtmek gerekiyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bu Gelişme Polkadot (DOT) Fiyatını Yüzde 20 Arttırdı

Sonraki Haber

Muslim Coins IEO, ProBit Global’de Kullanıcı İle Buluşuyor

İlgili Haberler