Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) Fiyat Analizi

Fatih Çetin

Kripto para piyasalarında bugün de yükseliş hakim, altcoinlerin önemli kısmı yeşil ve Bitcoin’e bağlı olarak yukarı yönlü trend devam ediyor. Peki yükseliş ne kadar daha devam edecek? Bitcoin, Ethereum ve Ripple yatırıcılarını neler bekliyor?

Bitcoin (BTC)

Yazı hazırlandığı sırada Bitcoin (BTC) 47.800 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Birkaç kere 48.495 dolar direncini aşamayan fiyat buradan geri çekildi. Bugün 48.000 dolar üzerine çıksa da direnç maalesef aşılamadı. Haftalık kapanışın yaklaşması ve yarın için küresel piyasaların pozitif açılacağının bekleniyor olması fiyatı destekliyor.

Haftalık MACD pozitif dönmesiyle başlayan yükseliş 4 saatlik grafikte bir düzeltmeye işaret ediyor. Eğer belirtilen destek aşılamazsa 46.000 seviyesine kadar fiyatın geri çekilmesi mümkün olabilir. Ayılar için birinci hedef 47.400 seviyesinin altına fiyatın hapsolmasıdır.

Ethereum (ETH)

En büyük altcoin bugün 3.400 doların üzerinde alıcı buluyor. Orta vadeli yükseliş trendini başlatmak için hazır olan Ethereum (ETH) 3.700 doları aşmak istiyor. Ayıların öncelikli hedefi ise 3.160 doların altında kapanışlar.

Ethereum bugünlerde Bitcoin’in izini daha fazla takip ediyor. Bu yüzden BTC’nin fiyat hareketleri yakından izlenmelidir. Orta ve uzun vadede arz daralması sebebiyle fiyatının yükseleceği tahmin edilen Ethereum (ETH) her gün milyonlarca dolar değerinde ETH yakmaya devam ediyor. NFT ve DeFi pazarlarındaki talep ağ hareketliliğini artırıyor.

Ripple (XRP)

Kazanımlar zayıf olsa da XRP önemli destek seviyesine yeniden yükseldi. Fiyatın psikolojik sınır olan 1 doları geride bırakması ve 1,03 dolar üzerinde kalıcı olması yükseliş ihtimalini artırıyor. Birkaç gün önce 0,9 dolara kadar gerileyen fiyat artık 1 dolar direncini zayıflattı.

Mevcut fiyat boğaların hakimiyetini gösteriyor yarın potansiyel yeşil bir pazartesi geçirirsek XRP 1,24 seviyelerini yeniden görebilir. Ripple (XRP) için ATH tazelemesi şimdilik mümkün görünmüyor. XRP yatırımcılarının kaderi SEC’in elinde ve SEC davayı kaybetmemek için elinden geleni yapacak. Uzman incelemesinin 15 Kasım tarihine kadar tamamlanması gerekiyor. Süre zarfından teknik verilerden ziyade temelde haber takibi daha yararlı olabilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Balinası 6 Trilyondan Fazla Şaka Coini Aldı!

Sonraki Haber

Bitcoin Önemli Dirençleri Bir Bir Kırıyor: BTC Fiyat Beklentileri

İlgili Haberler