Ethereum Fiyat Analizi: Beklenen Toparlanma Süreci Başlıyor Mu?

Bitcoin Haber

Ekim ayının ilk haftası Ethereum için sert geçti ve fiyatı bin 765 dolardan bin 520 dolara düştü. Bu durum, bir önceki ayın kazançlarının tamamının kaybolmasına neden oldu ve fiyatı bin 500 dolarlık kritik destek seviyesine çekti. Şimdi, bu destek seviyesi altcoin’in fiyat toparlanmasına yardımcı olabilir mi merak konusu.

Son 24 saat içerisinde Ethereum’un fiyatı yüzde 0,86 oranında artarak bin 544 dolardan işlem görüyor. Gözlemlenen Doji tipi mum çubuğu formasyonu genellikle düşüş momentumunun tükendiğine işaret eder. ETH’nin Türk lirası karşısındaki fiyatı ise 42 bin 957 seviyesinde.

Ethereum’un günlük grafiğinde göze çarpan bin 500 dolar civarında yükselen bir trend çizgisi, yatırımcılara ekstra bir destek sağlıyor. Bu trend çizgisi, Ethereum’un fiyatındaki toparlanmayı bir yılı aşkın süredir yönlendiren bir yükselen kama formasyonunun parçası.

Eğer alıcılar fiyatı bu ikili destek bölgesinin üzerinde tutmayı başarabilirse, bin 745 dolar seviyesine doğru bir sıçrama gerçekleşebilir. Yükselen kama formasyonu içindeki düşüşün tersine dönmesi, genel trend çizgisine doğru bir ralliyi körükleyebilir ve bu, Ethereum’un bir sonraki toparlanma döngüsünün zirvesi olan 2 bin 200 doları kırmaya yönelik bir işaret olabilir.

Öte yandan, günlük grafikte gözlenen Bollinger Bandı’nın alt bandındaki düşüş ve Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması’nın düşüş eğilimi, Ethereum’da devam eden agresif düşüş trendini gösteriyor. Altcoin piyasasında artan satış baskısı, Ethereum’u son yedi ayın en düşük seviyesi olan bin 522 dolara kadar düşürmüştür. Bu durum, satıcıların şu anda üstün olduğunu göstermektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Altın ve Bitcoin: Küresel Piyasalar ve Kripto Para Yatırımcıları için Durum Analizi

Sonraki Haber

Ethereum İşlem Ücretlerinde Büyük Düşüş: Yeni Dönem Başladı

İlgili Haberler