Kripto Paralarda Yaşanan Son Düşüş Kışın Geldiğinin Habercisi Mi?

İlayda Peker

Kripto para birimleri 10 Kasım’dan bu yana devam ettirdikleri düşüş trendini bugün daha derinleştirdi ve yüzde 10’lara varan kayıplar görüldü. Peki, kripto para yatırımcılarının endişeleri artarken bu durum nasıl değerlendirilmeli?

Kripto Kış Geldi Mi?

2017 yılının sonu 2018 yılının başında yaşanan ralli sonrasında bilindiği gibi kripto para birimleri uzun süreli bir ayı piyasası yaşadı. Bu dönemde yaşanan kayıplar oldukça fazla olduğu için şu anda yatırımcıların endişeli olmaları anlaşılabilir bir durum.

Güncel piyasa verilerine, teknik ve temel analizlere bakıldığında analistlerin şu anda endişe edecek bir durum olmadığını ifade ettiklerini görüyoruz. Ayrıca tarihsel veriler değerlendirildiğinde de kripto para birimlerinin yılın bu dönemlerinde artış eğilimi içinde olduğu görülüyor. Dolayısıyla yaşanan düzeltme sonrasında yukarı yönlü bir hamlenin gelmesi olası. Ancak unutmamak gerekiyor ki bunun tersi de olası…

Bu noktada Bitcoin boğalarının son günlerde bir miktar güç kaybettiklerini ve ayıların güç kazanmaya başladığını ifade edebiliriz. Yine de analistler bunun geçici olduğunu düşünüyor. Ancak eğer 50 günlük SMA kaybedilirse işle daha ciddi bir hal alabilir.

Bitcoin fiyatı 60.300 dolara kadar geriledikten sonra 61.000 dolarlık sınırı aşmaya çabalıyor. Buna ek olarak altcoin’ler de BTC fiyat hareketini takip ediyor ve kayıplar sonrasında bir miktar toparlanmış görünüyor.

Olası Yükseliş Senaryosu

Eğer Bitcoin 60.000 dolarlık desteği kaybetmez ve yukarı yönlü hamle yaparsa 62.000 dolar yeniden güçlü bir destek olarak karşımıza çıkabilir. 62.000 dolar üzerinde 65.000 doların kırılımı Kasım’ın son iki haftasının pozitif geçmesini sağlayabilir.Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasası Kızıla Büründü: Düşüşler Ne Anlama Geliyor?

Sonraki Haber

AMC ve BitPay’den Shiba Inu (SHIB) Hamlesi 

İlgili Haberler