Ethereum (ETH) Yeni Rekorunu 2021 Yılında Kırabilecek Mi?

İlayda Peker

Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH), kazançları konsolide ediyor gibi görünüyor. Bu noktada lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile birlikte hareket eden ETH, önemli seviyeler üzerinde kalmak için çaba sarf ediyor.

Ethereum Fiyat Hareketi

Ethereum son olarak 21 Ekim’de 4.374 dolar ile yeni bir rekor kırdı. Daha sonra Bitcoin ile birlikte bir düzeltme yapmaya başlayan ETH fiyatı 3.850 dolarlık seviyelere kadar geriledi. Ancak Ethereum bu seviyelerde çok fazla oyalanmadı ve yeniden 4.000 ve 4.100 dolarlık önemli seviyeler üzerine yükselmeyi başardı.

Yazının kaleme alındığı an itibari ile de Ethereum, 4.145 dolardan işlem görüyor ve her ne kadar son 24 saatte bir miktar değer kaybetmiş olsa da bir hafta önceki fiyatının %7 üzerinde ilerlemeye devam ediyor.

Genel verilere bakıldığında her ne kadar Bitcoin’de daha agresif hamleler görsek de Ethereum’un BTC’den daha iyi performans sergilediği düşünülüyor. Peki, ETH’da yeni rekor gelecek mi?

Ethereum’da Fiyat Beklentileri

Ethereum’un yeni bir ATH yapabilmesi için öncelikle genel kripto para piyasası görünümünün yükselişe geçmesi gerekiyor. Bu yükseliş sonrasında ise ETH fiyatında 4.200 doların ilk direnç ve ardından 4.375 doların ilk güçlü direnç olacağı düşünülüyor.

Analistlere göre ETH fiyatında ilk ATH hedefi 4.500 dolar ve bunun sonrasında ETH’nin yıl bitmeden 5.000 doları görmesi bekleniyor. Hatta bazı analistler ETH’nin 2021 yılında 10.000 doları göreceğini düşünüyor.

Ancak eğer ETH 4.200 dolarlık direnci kıramazsa bir başka düzeltme başlatabilir. Bu noktada da fiyat bir önceki düşük seviye olarn 3.850 doları yeniden test edebilir. 3.850 doların kırılması ise 3.750 dolara doğru başka bir düşüşü başlatabilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shiba Inu (SHIB) İki Dev Firmayı Geride Bırkatı!

Sonraki Haber

Lider Bitcoin (BTC) Ani Düşüş Kaydederek Kripto Para Piyasasını Kızıla Bürüdü

İlgili Haberler