BTC ve ETH’da Hedef Seviyeler: Bitcoin ve Ethereum Düşüşleri Korkutmalı Mı? 

İlayda Peker

Bugün CoinMarketCap’i açtığımızda kırmızı bir tablo ile karşılaşıyoruz. Ancak düşüş oranlarına ve rakamlara bakıldığında aslında endişelenecek bir durum olmadığı anlaşılıyor. Bitcoin’in ve Ethereum’un rekor kırmasından sonra piyasada şu anda bir düzeltme yaşanıyor.

Bitcoin ve Ethereum Fiyatları

Lider kripto para birimi Bitcoin 20 Ekim’de 66.998 dolara kadar yükseldi ve yeni bir rekora imza atmış oldu. Yazının kaleme alındığı an itibari ile ise Bitcoin (BTC) 63.100 dolar üzerinde işlem görüyor.

Buna ek olarak piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum da (ETH) dün 4.375 dolar ile rekor kırdı. Ethereum şu anda küçük bir geri çekilme ile 4.136 dolar üzerinde işlem görüyor.

BTC ve ETH Fiyat Beklentileri

Şu anda piyasada yaşanan geri çekilme bir düzeltme hareketi olarak nitelendiriliyor ve kripto para birimlerinin ilerideki günlerde kaydedecekleri yükselişle için zemin hazırlandığı düşünülüyor. En büyük iki kripto para biriminin rekor kırmasının ardından bir düzeltme hareketinin olması oldukça normal karşılanıyor. Dolayısıyla analistler yatırımcıların endişelenmesi gereken bir durum olduğunu düşünmüyor.

Bu noktada sonra Bitcoin’in ilk olarak 72.000 dolarlık direnci doğru hareket etmesi bekleniyor. 72.000 dolar üzerinde ise ilk hedef 90.000 dolar ve ikinci hedef 100.000 dolar. Tabii ki bu rakamların anlık olarak görülmesi beklenmiyor ama 2021 yılı bitmeden bu hedeflere ulaşılacağı düşünülüyor.

Buna ek olarak analistler altcoin rallisinin ETH tarafından kontrol edileceğini ve ETH’nin ilk hedefinin 5.000 dolar olduğunu ifade ediyor. 2021 yılı ETH hedefleri içinde 10.000 dolar gibi yüksek seviyelerde bulunuyor. Ancak kısa bir sürede bu kadar büyük bir artış yaşanıp yaşanamayacağı henüz tartışılan konular arasında yer alıyor.Total
9
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Solana (SOL)’dan Büyük Geri Dönüş! Fiyat Ne Zaman 250 Dolar Olacak?

Sonraki Haber

Fundstrat Stratejistleri Bitcoin (BTC) Fiyat Beklentilerini Açıkladı

İlgili Haberler