Ethereum (ETH) İşlem Ücreti Düşüyor Ancak Hala Büyük Bir Sorun!

İlayda Peker

Merkezi olmayan finansmanın (DeFi) artan popülaritesi, kripto para birimi sektörüne yeni bir ilgi ve iyimserlik getirdi. DeFi’de toplam değer, bir yıldan kısa bir süre içinde 1 milyar dolardan 59 milyar dolara yükseldi ve en iyi 5 platformdaki kilitli değer günümüzde 24,33 milyar dolara ulaştı.

Artan İşlem Ücretleri

Artan işlem ücretleri, DeFi protokolleriyle artan etkileşimin en dikkat çekici sonuçlarından biri olmuştur ve şu anda Ethereum (ETH) ağı, en iyi DeFi projelerinin çoğunu barındırmaktadır. İşlem ücretleri, Kasım 2020’den bu yana istikrarlı bir şekilde artıyor ve ortalama işlem maliyeti 373 Gwei’ye yani 11,72 dolara ulaştığında 23 Şubat’ta zirveyi gördü.

23 Şubat’tan bu yana, işlem ücretleri %65 azaldı ve ortalama maliyet 3 Mart’ta 131 Gwei’ye düştü ve veriler, günün belirli zamanlarının 70 Gwei’nin altında ücretler sunduğunu gösteriyor.

DeFi İşlemleri Azaldı

Dune Analytics’ten elde edilen veriler, DEX‘lerde işlem hacminin 23 Şubat’ta 4,35 milyar dolara ulaştığından bu yana düşüşte olduğunu ve DEX günlük 24 saatlik büyüme metriğinin 3 Mart’ta %50 düştüğünü gösteriyor.

Flipside Crypto’da bir veri bilimcisi olan Connor Higgins‘e göre, ücretler son birkaç gün içinde düştü. Ancak bunu belirli bir nedene bağlamak yerine, Higgins, 23 Şubat’ta görülen yüksek ücretlerin daha uzun zaman diliminde değerlendirildiğinde çok yüksek olduğunu ifade ediyor.

Bunlara ek olarak Ethereum ağını kullananlar, DeFi işlemleri azaldıkça işlem ücretlerinde daha anlamlı bir düşüş görmeyi bekliyordu. Ancak durum böyle olmadı. Oranların yüksek kalmasının bir nedeni, non-fungible token (NFT) sektöründeki aktivitede son zamanlarda görülen artış olabilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de (BTC) Oluşan Fraktal 77.000 Doların Sinyalini Veriyor!

Sonraki Haber

Bitcoin’de (BTC) Bu Seviye Çok Önemli!

İlgili Haberler