BTC ve ETH Balinaları Ralliye Hazırlanırken Bu Token’lar Uçuyor!

İlayda Peker

Piyasa koşullarına ilişkin yeni bir raporda kripto analiz firması Santiment, büyük Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) sahiplerinin kendilerini bir ralli için hazırladıklarını iddia ediyor.

Balinalar Yükseliş Hazırlanıyor

Santiment, 1.000 ve üzerinde Bitcoin tutan bireylerin BTC piyasasının büyük bir kısmına hakim olduğunu ifade ediyor ve bu da balinaların yukarı doğru güçlü bir dönüşü tetiklemenin eşiğinde olabileceğini gösteriyor.

Santiment konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, 1.000 BTC ve üzerin Bitcoin sahibi olan kişilerin tüm piyasanın %42,6’sını temsil ettiğini ifade ediyor. Yapılan açıklamalarda bu oranın 8 Şubat’ta %43,29 olduğu da belirtiliyor. Firma konuyla ilgili olarak, “Yüzde 43’ün üzerinde bir geri dönüş, balinaların başka bir ralli başlatmak istediğinin bir göstergesi olacak.” ifadelerini kullanıyor.

Santiment’in açıklamalarına göre Bitcoin’e ek olarak balinalar Ethereum’un arzının da büyük bir bölümüne sahipler. Borsa dışı Ethereum adreslerinin 10 tanesi 16 milyonun üzerinde ETH’u elinde bulunduruyor ve sadece 1 Mart’ta bu rakama 1 milyonun üzerinde token eklendi.

Dolayısıyla balinalar birikim yapıyor gibi görünüyor ve bu da genellikle bir artış sinyali olarak değerlendiriliyor.

Sadece ETH ve BTC Değil

Santiment’in verilerine göre şu anda Polygon (MATIC), Enjin (ENJ), Theta Fuel ( TFUEL) ve XinFin (XDC) Bitcoin başta olmak üzere diğer kripto para birimlerinden çok daha iyi performans gösteriyor.

Buna ek olarak Santiment, Şubat ayı için en hızlı büyüyen Ethereum tabanlı projeleri de şu şekilde sıraladı: Gnosis (GNO), Status (SNT), Decentraland (MANA), UMA Protocol (UMA), Chainlink (LINK), Skale Network (SKL), MakerDAO (MKR), Ocean Protocol (OCEAN), Golem Project (GLM), Santiment Network Token (SAN).


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

İki Büyük DeFi Protokolü Yeni Bir Ekosistem Oluşturmayı Hedefliyor

Sonraki Haber

Kraken CEO’su Jesse Powell’ın Bitcoin Fiyatı Yorumu

İlgili Haberler