Ethereum (ETH) İçin Olası Senaryo! Belirsizlik Çözülebilir!

Fatih Uçar

Tesla elindeki Bitcoin (BTC)’leri sattı ve buna rağmen en büyük kripto para birimi 22.500 doların üzerinde alıcı buluyor. Ethereum ise 1.500 doların üzerinde güçlü kaldı. Peki en büyük altcoin için kısa ve orta vadeli beklentiler neler? Ethereum yatırımcılarının ilerleyen saatlerde neye dikkat etmesi gerekiyor. İşte detaylar.

Ethereum (ETH)

Geçen haftadan bu yana Ethereum (ETH) fiyatı 1.600 dolar ile 1.485 dolar arasında hareket ediyor. Bu aralıktaki günlük muma bağlı uzun fitil ve kuyruklar, piyasadaki yüksek volatiliteyi doğruluyor. Bu nedenle, popüler altcoinin herhangi bir noktada kırılmaya ihtiyacı var.

Haziran ayının ilk yarısındaki satışların ardından, ETH/USDT çifti bir ay boyunca 1.270 dolar ile 1.000 dolar seviyeleri arasında konsolide oldu. Bununla birlikte, piyasa duyarlılığı iyileşirken, altcoin 16 Temmuz’da genel direnci kırmayı başardı. BTC fiyatı 1600 dolarlık psikolojik seviyeye ulaştı ve bu direncin üzerinde henüz kapanış yapamadı. 880 dolar dibinin ardından neredeyse %100 artış yaşayan ETH için gelecek parlak görünüyor.

Ethereum Yükselir Mi?

Direncin testi sonrası yaşanacak olası bir geri çekilme kısa vadede 1.485 dolar ile 1.400 dolar arasındaki destek bölgesini gündeme getirecektir. Fakat Ethereum boğaları bugün yeniden %4 arttı ve 1.400 dolarlık direnci aşmak için yeni bir girişimde bulundu. Bu seviyenin üzerinde bir günlük mum çubuğu, bu konsolidasyonu alıcıların lehine çözebilir ve altcoini daha yükseğe tırmanmaya teşvik edebilir. Potansiyel ralli, %8’lik bir büyüme kaydederek 1.730 dolar direncine kadar devam edecektir.

Vorteks göstergesi: VI+ ve VI- eğimleri, yükseliş momentumunu destekliyor. Son toparlanma rallisi, 20 ve 50 DMA’yı keserek, trendin tersine döndüğüne dair erken işaretler sunuyor. Ayrıca, bu eğimler arasında bir yükseliş geçişi, 1.600 dolarlık kırılmayı destekliyor.

Kısa vadede ne olursa olsun Merge için açıklanan tarih fiyat üzerinde çok etkili oldu. Eğer ekip bir kez daha tarihi ertelerse hızlı satışlar görebiliriz. Ancak belirtilen tarihte birleşmenin gerçekleşmesi Eylül ayında Ethereum fiyatının asgari 2.000 dolar üzerinde kalıcılığını destekler.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kripto Para Analisti Boğa Müjdesini Verdi!

Sonraki Haber

Bitcoin’de Yükseliş Sinyalleri: Teknik Göstergeler Ne Diyor?

İlgili Haberler