Ethereum (ETH) Fiyatı Yükselişe Hazır Mı? Hedef Neresi?

İlayda Peker

Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH), bir süredir 450 dolar bandında işlem görüyor. Bitcoin (BTC) konsolidasyon aşamasına girdiği için de ETH’un DeFi coin’leri ile kısa vadeli bir aralıkta sıkışmış durumda olduğu ifade ediliyor. Ethereum’un ve DeFi’nin mevcut durumunu yorumlayan analistler ise yakın vadede artış sinyalleri alındığını ve bu konuda iyimser olduklarını ifade ediyorlar.

Çünkü analistler Bitcoin’in de on-chain verilerinin artış sinyali verdiğini ve bunun ETH’u pozitif yönde etkileyeceğini düşünüyor.

Ethereum Fiyatı

Önde gelen kripto para birimi yatırımcıları arasında yer alan “Flood” a göre Ethereum, kilit desteklerin tutulması nedeniyle önümüzdeki günlerde daha da yükselmeye hazır durumda bulunuyor. Konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda Flood, kripto para biriminin önümüzdeki günlerde yükselişe geçmesini beklediğini dile getirdi ve DeFi’nin yükseliş eğilimin nötr olduğunu ve ETH’un yakın zamanda 471 doları görebileceğini belirtti. Analiste göre ETH, 471 dolar bandında bir süre dinlenebilir.

Bunlara ek olarak Ethereum yatırımcılarının dikkatli olması gereken bazı noktalar olduğu da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor. Analistler kısa süre önce Huobi’nin Aralık vadeli işlemler piyasasında büyük miktarda satış baskısı olduğunu belirtti. Dolayısıyla bazı analistlere göre Ethereum’un yükselişinin sınır olma ihtimali bulunuyor.

Tüm Gözler Bitcoin’de

Analistlere göre her ne kadar Ethereum ve DeFi, kendi başlarına daha yüksek ralli oluşturmak için teknik göstergelere sahip olsa da yine de tüm gözler Bitcoin’in üzerinde. Altcoin’ler son haftalarda ve aylarda BTC’den nispeten farklı hareketler sergiliyor ve ancak Bitcoin hala kripto para piyasasının genel yönünü belirlemede lider konumda bulunuyor.

Bunlara ek olarak analistler genel itibari ile Bitcoin’de artış bekliyor ve bu da hem Ethereum hem de altcoin’ler için pozitif bir beklenti yaratıyor.

“Bitcoin Organik Hareket Ediyor”

Bitcoin’in on-chain temelleri hakkında yorum yapan Willy Woo geçtiğimi günlerde yaptığı bir açıklamada, Bitcoin’ sermaye akışının son boğa piyasasından bu yana en yüksek oranda olduğunu dile getirdi. Ayrıca popüler analist Bitcoin’in şu anda organik bir fiyat hareketinde olduğunu da belirtti.

Öte yandan hem 2020 yazında adeta tarih yazan DeFi token’larının BTC yükselişi ile gerilemeye başladığı görülmüştü. Ancak şu anda hem Ethereum‘un hem DeFi token’larının düşüşten sonra toparlandıkları ifade edilebilir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC’de Sinyaller Karışık: Bu Hafta Bitcoin’i Ne Bekliyor?

Sonraki Haber

Çin Liderliği Kaybedebilir: Çin’deki Kripto Madencileri Çok Zor Durumda!

İlgili Haberler