Ethereum (ETH) Fiyatı ve Beklentiler: Satış Baskısı ve Fiyat Tahminleri

Bitcoin Haber

Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH), akıllı sözleşme platformları arasında liderliğini sürdürüyor. Bitcoin fiyatının düşmesi ve FTX’in varlık tasfiyeleri hakkındaki endişeler nedeniyle ETH fiyatı da 1.500 dolar bölgesine düştü. Ancak, FTX’in varlık tasfiyelerinin piyasa üzerinde beklenildiği gibi olumsuz bir etkisi olmayacağı ifade ediliyor.

FTX’in 353 milyon dolarlık Bitcoin varlığı olduğu ve bu miktarın haftalık işlem hacminin %1’ini oluşturduğu belirtiliyor. Bu durum, piyasanın Bitcoin ve Ether satış baskısının büyük bir kısmını absorbe edebileceği anlamına geliyor.

ETH Coin için 1.545 dolarlık kritik destek bölgesi başarıyla savunulmuş durumda. Ethereum fiyatının, düşen takozun direnç çizgisini test edebileceği belirtiliyor.

Ethereum’un üst trend çizgisinin üzerindeki belirgin kapanışın, 1.740 dolara doğru bir hareketi tetikleyebileceği ifade ediliyor. Ancak, aşağı yönlü bir kırılmanın 1.500 dolarlık alt trend çizgisini test etmesi muhtemel.

Önümüzdeki 7 gün boyunca birçok önemli gelişmenin fiyatı etkileyeceği belirtiliyor. Bu gelişmeler arasında enflasyon verileri ve 20 Eylül’deki Fed toplantısı bulunuyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Coinbase, Kripto Piyasasını Amazon’a Dönüştürmeyi Hedefliyor

Sonraki Haber

Milady Maker NFT Projesi İstismara Uğradı, Koleksiyon Değeri Düştü

İlgili Haberler