Ünlü CEO: Bitcoin Her Şeyi Ele Geçirme Potansiyeline Sahip

İlayda Peker

Morgan Creek Digital’in kurucusu Anthony Pompliano, tüm kripto ekosisteminin Bitcoin’in küresel finans piyasasını tamamen ele geçirme potansiyelini hafife aldığını düşünüyor. Raoul Pal ile Real Vision’ın bir bölümünde Pompliano Bitcoin hakkında gerçekten ne düşündüğünü açıkladı.

Bitcoin ve Dijitalleşme

CEO, Bitcoin’in gelecekteki kitlesel olarak benimsenmesini, tüm varlıkların ve ürünlerin doğal dijitalleşme süreciyle karşılaştırdı ve her şeyin dijital versiyonunun her zaman çok daha iyi olduğuna dikkat çekti.

Pompliano konuyla ilgili olarak, “Bence Bitcoin bir sonraki küresel rezerv para birimi olacak ve bence bunu dinleyen her bir kişi, sektördeki her bir kişi bunu tamamen küçümsüyor. Bitcoin’in sadece dünyada gördüğümüz en sağlam para olmadığına inanıyorum, aynı zamanda finans piyasalarındaki mutlak zirve avcısı olduğunu düşünüyorum.” sözlerini kullandı.

Konuyu daha detaylı irdeleyen CEO sözlerine şu şekilde devam etti:

Bunu düşünmemin nedeni, finans sektöründeki çoğu insanın anlamadığı bir ana eğilim olması ve bunun dijital varlıkların veya dijital ürünlerin analog ürünlere ve varlıklara üstünlüğü olmasıdır. Dolayısıyla teknoloji endüstrisi bu bileşeni anlamak için daha uygundur, eğer bakarsanız, değer deposu ve değişim varlıkları tarihsel olarak analog olmuştur ve daha sonra bunlar temelde bu elektronik CUSIP varlıkları haline gelmiştir ki bu analog versiyonda sadece küçük bir gelişme olmuştur. Dijital ürün yalnızca analog veya elektronik ürünlerden üstün olmakla kalmaz, aynı zamanda asla analog eşdeğerinden daha iyidir.

İnternet ve Bitcoin

Pompliano, internetin insan toplumunu daha kanıta dayalı bir bilgi ortamına taşıdığını ve bunun yerine altının kıt olduğu anlatısını yok ettiğini ve bunun yerine Bitcoin’in gerçek kıt değer deposu olduğunu kanıtladığını söylüyor ve “Tek bir açıklama yaparsanız: Altın azdır ve ben” Kanıtla” derim, yapamazsınız. Size “Bitcoin kıt” dersem ve “Kanıtla” derseniz, size 21 milyon Bitcoin olduğunu gösterebilirim. Dolaşımdaki arzın tam sayısını size gösterebilirim. Size günlük olarak gelen arzı tam olarak gösterebilirim.” ifadelerini kullandı.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bir Düşüş Dalgası Bitcoin’i (BTC) Nereye Kadar Geri Çekebilir?

Sonraki Haber

Binance Türkiye Açıldı! Artık Türk Bankalarıyla İşlem Yapabilirsiniz

İlgili Haberler