ETH Yatırımcıları Düşen Fiyatlara Rağmen İyimser Bir Tavır Sergiliyor    

Bitcoin Haber

Ethereum fiyatı, merakla beklenen Shapella yükseltmesinin ardından önemli ölçüde dalgalanma yaşadı. Önemli sayıda tüccar başlangıçta ETH’ye karşı kötümser bir bakış açısı sergilerken, şimdi hakim duyarlılığın değiştiği görülüyor.  

Ethereum Yorumları 

GreeksLive’ın verilerine göre, Ethereum‘da 20 milyon $ değerini aşan blok alım opsiyonu işlemleri gözlemlenirken, bu işlemlerin önemli bir kısmı kısa vadeli alımlar için ve ağırlıklı olarak önde gelen balinalar tarafından gerçekleştirildi.  

ETH’de, özellikle kısa vadeli çağrılarda, yüksek hacimli blok çağrı opsiyonu işlemleri, büyük yatırımcılar arasında bir yükseliş hissi olduğunu gösterdi.  

Ayrıca, OkGeeks’in verilerine göre, ilerleyen günlerde zımni volatilitede (IV) düşüş olasılığı önemli ölçüde yüksekti. Zımni volatilite (IV), piyasanın bir varlığın fiyatının gelecekte ne kadar dalgalanacağına dair beklentisidir ve opsiyon fiyatlarının belirlenmesinde önemli bir faktördür.  

Volatilitedeki bu düşüş, piyasanın istikrara kavuştuğuna işaret ederek yatırımcılar için daha öngörülebilir bir ortam sağlayabilir.  

Basın saatine göre ETH 1.889,23$’dan işlem görmekteydi ve son 24 saat içerisinde %1,61 oranında düşmüştü. Fiyatlar düşüyor olsa da, diğer faktörler tüccarların lehineydi.  

Örneğin, negatif MVRV oranı ETH’nin aşırı satım pozisyonunda olduğunu gösteriyordu. Büyüyen Uzun/Kısa Farkı, ETH adreslerinin çoğunluğunun zararına satış yapma olasılığı düşük olan uzun vadeli sahipler olduğunu ima ediyordu.  

ETH İçin Sırada Ne Var?  

Protokole gelince, Ethereum ağı kısa süre önce geleceğine yönelik planlarını açıkladı. Protokolde yapılacak değişiklikler arasında, Danksharding kullanılarak ağdaki kullanımın daha ucuz hale getirilmesi yer alacak. Danksharding, işlemleri “parça” adı verilen daha küçük alt kümeler halinde gruplandırarak bir blok zinciri ağının kapasitesini artırmanın bir yoludur.  

Protokolde güvenlikle ilgili iyileştirmeler de yapılacaktır. Doğrulayıcılara yönelik Hizmet Reddi (DoS) saldırılarını önlemek için Ethereum, ağında gizli lider seçimi uygulayacaktır.  

Ethereum ağındaki gaz kullanımının da gösterdiği üzere, ağ üzerindeki faaliyet daha büyük ölçüde tutarlı kalmıştır. NFT kullanımı açısından, 22 Nisan’da Ethereum ağındaki Değiştirilemez Token’ların (NFT’ler) işlem hacminde hafif bir düşüş yaşandı.  

Ancak piyasa son günlerde toparlanma belirtileri göstermiştir. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

CME Bitcoin Opsiyonlarının Süresi Bugün Doluyor, BTC Momentum Kaybedecek Mi? 

Sonraki Haber

Hong Kong’dan Yerel Bankalara: Kripto Firmalarıyla İyi Geçinin 

İlgili Haberler