Ethereum (ETH) Bu Gelişmeyle Fiyatını Katlayabilir!

Fatih Uçar

Bitcoin ve Ethereum, kripto ekosisteminin tartışmasız liderleridir. En büyük iki kripto para birimi günlerdir yükseliyor. Bitcoin’in Terra Vakfı tarafından yapılan ve planlanan BTC alımlarıyla yükselişe geçtiğini bu hareketin daha büyük ivme kazanabileceğini günlerdir yazıyoruz. Nitekim öyle de oldu, Terra tarafından yapılan milyar dolarlık Bitcoin alımı piyasalara can suyu oldu. Fakat önemli bir gelişme var ve gözden kaçırmamanız gerekiyor.

Ethereum (ETH) 2022 Tahmini

Ethereum topluluğunun sabırla birleşmeyi beklediğini belirtmekte fayda var. Bazı analistler, PoS konsensüs mekanizmasına geçişten hemen sonra ETH fiyatının yükselebileceğini tahmin ediyor. Böyle bir analist, Abra’nın Kurucusu ve CEO’su Bill Barhydt’tir. Yakın tarihli bir röportajda şunları iddia etti:

“Şahsen ben çok iyimserim ve önümüzdeki 12 ay içinde Ethereum 30.000 dolar seviyelerinde bir zirve yaparsa bu beni şaşırtmaz”.

Yani kabaca Ethereum fiyatının 10 kat değerlenebileceğini iddia ediyor.

Ethereum (ETH)

Gaz ücreti sorunu nedeniyle Ethereum‘dan bıkanlar için bu özellikle cesur bir iddia. Öyle olsa bile, ‘Birleştirme’nin gaz ücretlerinin öngörülemez halini çözmesi beklenirken, aynı zamanda genel ölçeklenebilirlik için de bir nimet olacağının altı çizilmelidir. Peki bu senaryoda Ethereum, BTC’den daha iyi bir performans gösterebilir mi?

Yükseltmenin önemini vurgulayan Bill Barhydt, Ethereum’un “etkili bir şekilde geleceğin küresel bilgisayarı” olduğunu belirtti. Aslında, yönetici ayrıca altcoinin “benzersizliğinin” altını çizmeye devam etti.

“Ethereum gerçekten dünyanın bilgisayarı dediğimiz şey olarak kendini kuruyor, değil mi? Merkezi olmayan web için potansiyel olarak omurga oluyor. NFT’ler için kullanılıyor. Ayrıca DeFi’de, muazzam işlem ücretleri yaratılarak kilitlenen yüz milyarlarca dolarlık toplam değeri ayarlamak için kullanılıyor. Ethereum, büyük bir ağ yükseltmesinden geçmek üzere ve çok fazla iş yapıyor”.

Bitcoin’in hakimiyetini reddetmeyen yönetici, BTC‘nin öncelikle “gelecekteki bir küresel rezerv varlığı” olduğunu itiraf etti. Ona göre, Ethereum’un PoS protokolüne geçişi, Bitcoin’e zarar vermez.

Ayrıca PoS geçişiyle birlikte toplam enerji harcaması %99,95 düşecek olan Ethereum kurumsal yatırımcıları da kendine çekebilecek. Avrupa Birliği ülkeleri dahil dünyanın dört bir yanından kripto paraların yüksek enerji tüketimiyle alakalı sert açıklamalar geliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Rock’n’Verse Önemli Etkinliklerin Olduğu Haftayı Geride Bıraktı

Sonraki Haber

Terra’da Rekor Geldi: LUNA’ya Rekor Getiren Haber!

İlgili Haberler