Ethereum (ETH), Bitcoin’den (BTC) Daha İyi Bir Deposu Olabilir Mi?

İlayda Peker

Euro Pacific Capital’den Peter Schiff, Ethereum’un (ETH) 2021’deki fiyat performansını değerlendirdi ve Bitcoin’e (BTC) kıyasla daha iyi bir değer deposu olduğunu dile getirdi. Böylece Schiff bir kez daha ETH’nin BTC’den daha üstün olduğunu ifade etmiş oldu.

Ethereum ve Bitcoin

Peter Schiff konuyla ilgili Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklamalarda, “Bitcoin’i destekleyenler, BTC fiyatı altının fiyatından daha fazla arttığı için Bitcoin’in altından daha iyi bir değer deposu olduğunu iddia ediyor.  Bu mantıkla Ethereum, Bitcoin’den daha iyi bir değer deposudur. Bitcoin altın 2.0 ise, Ethereum Bitcoin 2.0’dır. Ethereum, Bitcoin’i zaten geride bırakmadı mı?” sözlerini kullandı.

Buna ek olarak Ethereum topluluğunun önde gelen isimleri de bir altın savunucusu olan Schiff ile aynı fikirde olduklarını dile getirdi.

Ancak önde gelen ekonomistin oğlu Spencer Schiff, Bitcoin hakkında babasıyla taban tabana zıt bir görüşe sahip ve babasının Twitter’da lider kripto para birimi hakkındaki açıklamalarını rutin olarak çürütüyor.

Öte yandan Spencer Schiff yeni bir tweet’te, meme kripto para birimi Dogecoin‘in hem Bitcoin hem de Etherrum’dan daha iyi performans gösterdiğini ve bunun da onu en büyük iki kripto para biriminden daha iyi bir değer deposu haline getirdiğini öne sürüyor.

ETH ve BTC Fiyatları

Bitcoin ve Ethereum, bu yıl sırasıyla %48 ve %325 arttı. Dolayısıyla diğer kripto para birimleri göz önünde bulundurulduğunda iki en büyük kripto para biriminin mütevazi kazançlar getirdikleri ifade edilebilir.

Ayrıca değerli metal altın 1 yıl içinde yaklaşık olarak yüzde 6 değer kaybetmiş görünüyor. Dolayısıyla bu durum deyim yerindeyse kripto para yatırımcıları arasında alay konusu oldu.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

El Salvador Başkanı’ndan Salvo: Bitcoin Eleştirmeni Peter Schiff’i Pişman Etti

Sonraki Haber

Kripto Paralarlar Bağışa Yoğun İlgi! Yardım Kurumları Hızla Benimsiyor!

İlgili Haberler