Ethereum (ETH) Ağustos’ta Bu Seviyeyi Görebilir!

İlayda Peker

Ethereum‘un yerel varlığı ETH, Haziran 2022’de yaklaşık 885 dolara düştüğünden bu yana değeri iki katından fazla arttı. Şu anda ise bir dizi teknik ve temel göstergeye göre ETH’nin Ağustos ayında 2.500 dolara doğru kararlı bir hamle yapabileceği düşünülüyor.

ETH Neden Yükseliş Potansiyeline Sahip?

Ether’in devam eden rallisinin büyük bir kısmı, Eylül ayında Ethereum’un temel blok zinciri protokolünü iş kanıtından (PoW) hisse kanıtına (PoS) geçirecek bir ağ yükseltmesi olan “Merge” nedeniyle ortaya çıktı.

Aynı zamanda, PoS’a geçiş, madencileri node’larla değiştirerek madencilerin zincirdeki rolünü de ortadan kaldıracak. Ancak bu durum madenciler üzerinde çeşitli endişelere yol açmış gibi görünüyor. Örneğin; Çinli bir kripto madencisi olan Chandler Guo, Ethereum’un PoW versiyonunu canlı tutulmasını ve Merge’e deyim yerindeyse direnilmesini istiyor.

Çünkü sonuç olarak bir zincir bölünmesi mümkün. Guo ise Ethereum PoW zincirinin kendi versiyonunu, yerel tokenı “ETHW” ile birlikte “ETHPoW” olarak markalaştırdı. Ayrıca, bazı kripto borsaları, örneğin Binance, borsa ile işlem yapılabilmesi için tokenı zaten listeledi.

Potansiyel bir zincir bölünmesinden önemli bir durum, mevcut Ethereum sahiplerinin yeni zincirlerden eşit miktarda token alacak olması. Buna karşılık bu durumu, ETH’nin piyasadaki talebini artırabileceği ve fiyatını Merge öncesinde 2.500 dolara doğru yönlendirebileceği düşünülüyor.

Ethereum Fiyatı

Son fiyat toparlanması sırasında, ETH güvenle 1.625-1.975 dolar kritik desteğe dönüşen direnç aralığına doğru yükseldi. ETH/USD şimdi aralığı destek olarak geri almayı hedefliyor ve böylece kendisine 2.000 dolar ve üzerinde bir ralli sürdürmek için güçlü bir fiyat tabanı sağlayabilir. Ethereum’un en yakın yukarı yönlü hedefinin 50 haftalık üstel hareketli ortalama olan 2.340 dolar olduğu düşünülüyor. Bundan sonraki hedefin ise 2.500 dolar olacağı ifade ediliyor.


Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de (BTC) 100.000 Dolar Ne Zaman Görülecek?

Sonraki Haber

Binance’den Ethereum Merge’e Destek!

İlgili Haberler