Ethereum (ETH) Kritik Bölgede! Piyasalar Bu Gelişmeye Odaklandı!

Fatih Uçar

Piyasa değerine göre en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) yeniden 1.680 doların altını gördü. Yazı hazırlandığı sırada ise 1.687 dolardan alıcı buluyor. Yaklaşan Merge sebebiyle temmuz ayında Bitcoin’den daha iyi bir performans gösteren Ethereum, yarın açıklanacak olan enflasyon verisi öncesine bir miktar düşüş yaşadı. Peki bundan sonra yatırımcıları neler bekliyor?

Ethereum (ETH)

Açılış seansı iyimserdi ancak boğalar kazanımları daha yüksek seviyelerde sürdüremedi ve kayıplar bu saate kadar devam etti. Negatif açılan ABD piyasaları da kriptolardaki düşüşe ivme kazandırdı. Ethereum şimdilik 1.800 dolar seviyesindeki gücünü kaybetti. Ancak günlük grafikte fiyat yükseliş trend çizgisi yakınında destek alarak boğaları umutlandırıyor. Bununla birlikte, ETH alıcılarının yukarı yönlü momentumu sürdürmesi zor bir görev olacak.

Günlük kapanış burada kritik, Ethereum alıcıları fiyatı 1.670 dolar desteğinin üzerinde tutabilirse umutlar yeniden artar. İkinci en büyük kripto paranın günlük işlem hacmi 16,4 milyar dolara ulaşarak %3,55 arttı. Altcoin kralı Bitcoin karşısında ise %1,77 düşüş yaşadı. Yarın Türkiye saatiyle 15:30’da açıklanacak olan temmuz ayı enflasyonu volatiliteyi daha da artırabilir. Uzmanlara göre enerji fiyatlarındaki geri çekilme enflasyonunun bir miktar düşmesine neden oldu ve kripto paralar kısa süreliğine de olsa yükseliş yaşayabilir.

Ethereum (ETH) Yorum

Günlük grafikte ETH fiyatı, önceki işlem seansında 1.800 doların üzerinde iki ayın en yüksek seviyesini yeniliyor. Boğalar, dikkat çekici hamleyi yaptıktan sonra ciddi satışlarla karşı karşıya kaldılar. 13 Temmuz’dan bu yana 1005 dolardan itibaren yükselmeye devam eden ETH fiyatı yaklaşık %81 değer kazandı. Ayrıca, fiyat Nisan ayından bu yana ilk kez 20 günlük ve 50 günlük EMA geçişini kırdı. Kritik 1.800 dolar desteği bu süreçte dirence dönüştü.

Yükselen trend çizgisinin altında bir kırılma, fiyatı 20 günlük EMA’ya (1.589 dolar) ve ardından 27 Temmuz’un en düşük seviyesi 1.420 dolara çekebilir. Öte yandan, 1,690 doların üzerinde bir günlük mum çubuğu, düşüş eğiliminde bir değişiklik anlamına gelebilir. Bu durumda, boğalar 6 Haziran’ın en yüksek seviyesi olan 1.918 doları hedefleyecektir.

Dört saatlik grafikte yükselen trend korunuyor ETH ayrıca klasik bir yükseliş eğilimi olan daha yüksek zirveler ve daha yüksek düşüşler yapıyor. Boğaların 1.690- 1.700 dolarlık destek bölgesini sürdürmesi çok önemli. Yenilenen bir satın alma baskısı, fiyatı psikolojik 1.800 dolar seviyesine doğru itebilir. RSI 42 seviyelerinde, buradaki aşağı kırılma kar satışlarını tetikler ve ilk hedef 1.580 dolar olur.


Total
14
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Analistten İddialı Bitcoin Fiyat Tahmini: 773.000 Dolar!

Sonraki Haber

Bitcoin ve Altcoin’lerde Düşüş Var: Önemli Seviyeler

İlgili Haberler