Ethereum Ekosistemi, Polygon’un ZK-Proof Teknolojisi İle Güçlenebilir

Bitcoin Haber

Ethereum ekosistemi, Sıfır Bilgi İspatı (ZK-proof) teknolojisi kullanan ve yeni açık kaynaklı kod tabanı Chain Development Kit üzerine inşa edilen Polygon’un yeni Layer-2 protokollerini kabul edebilir. ZK-proof teknolojisi, Ethereum zincirleri arasında otomatik ve verimli bir iletişim sağlayan bir “interop katmanı” oluşturarak çoklu zincirlerin koordinasyonunu kolaylaştırıyor.

Polygon Hermez zkEVM’nin teknik lideri Jordi Baylina, geliştiricilerin Ethereum üzerinde ZK-proof destekli bir Layer-2 başlatmalarının kolay ve sorunsuz olması gerektiğini belirtti. Baylina, Polygon CDK’nın Ethereum ekosisteminde likiditeye otomatik erişim sağlayarak “likiditeyi parçalamadan talep üzerine ölçek” sağladığını da sözlerine ekledi.

İçerik oluşturucu veya NFT platformları dahil olmak üzere çeşitli kullanım durumlarında CDK destekli zincirler oluşturan bir dizi farklı projeye işaret etti. Baylina, farklı uygulama zincirleri için CDK’nın özelleştirilebilirliğini vurguladı.

ZK-proof teknolojisinin önemi, Polygon Labs’ın Zero Knowledge teknolojisi Ethereum’u ölçeklendirmenin geleceği olduğuna olan inancını vurgulamakta. Polygon CDK ile başlatılan zincirler otomatik olarak paylaşılan bir ZK köprüsüne bağlanır ve zincirler arası iletişim protokolü olan bir “interop katmanına” takılır.

Sonuç olarak, Baylina, teknolojinin dakikalar süren çapraz zincir işlemlerinin kilidini açtığını ve tek bir zincir ortamı algısı yarattığını belirtti. Polygon CDK tarafından açılan mimarinin, bir ZK köprüsü ve çalışan ZK-proof’lar tarafından güvence altına alınan bir Layer-2 ekosisteminin interop katmanı aracılığıyla paylaşılan likiditeye otomatik erişim sağlaması bakımından farklı olduğunu açıkladı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Robinhood, Eski FTX CEO’sunun 55 Milyon Hisseyi Satın Aldı

Sonraki Haber

Kripto Varlıklarını Hedef Alan Dolandırıcılık Olayları: Yıl İçinde 997 Milyon Dolar Ele Geçirildi

İlgili Haberler