Ethereum Doğrulayıcıları Meme Coin’ler Sayesinde 46 Milyon Dolar Kazandı 

Bitcoin Haber

Mayıs ayının ilk haftasında, Ethereum doğrulayıcıları kazançlarının 46 milyon $’a yükseldiğini gördüler ve bu büyük ölçüde staking ödülleri oranındaki artışa atfedilebilecek önemli bir artış oldu. Bu rakam, 18.3339 $ETH ödülün dağıtıldığı bir önceki haftanın 33 milyon $’lık kazancına kıyasla %40’lık bir artışı temsil etmektedir. 

ETH ve Memecoin’ler 

Geçtiğimiz hafta, Ethereum ağ doğrulayıcıları, mevcut verilere göre, Proof-of-Stake konsensüs algoritması aracılığıyla ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olarak 24.997 Ether kazandı. 

Bu talih kuşu büyük ölçüde Pepe (PEPE) adlı yeni bir meme temalı dijital para biriminin ticaretindeki çılgınlıktan kaynaklandı. Cointelegraph’ın bildirdiğine göre, bu tokenin artan popülaritesi Ethereum ağındaki ortalama ücretleri 100 gwei’yi aşarak geçen yılın Mayıs ayından bu yana görülmemiş bir zirveye yükseltti. 

Sonuç olarak, son kullanıcılar artık işlem takası başına 30 doların üzerinde para harcıyor ve bu da hem işlemlerden hem de düzenli doğrulayıcı ödüllerinden kazanan doğrulayıcılar için daha yüksek ücret gelirine yol açıyor. 

Ağın mutabakat prosedürüne katılan doğrulayıcıların en az 32 ETH yatırmaları gerekmektedir ki bu miktarın değeri yazım sırasında yaklaşık 58.000 $’dır. Coinbase veya Kraken gibi merkezi borsalar tarafından sunulan hizmetler ya da Lido gibi likit stake çözümleri aracılığıyla, gerekli 32 ETH’den daha az stake etmek mümkündür. 

Ethereum stake ödülleri bu ayın başlarında yıllık %8,6’lık bir getiri elde ederek yeni bir rekora imza attı ve bu büyük ölçüde devam eden memecoin alım satım trendinin teşvik ettiği zincir içi gaz ücretlerindeki keskin artışa bağlandı. 

Pepe Popülerliği 

Kötü şöhretli meme ve çizgi film karakteri Kurbağa Pepe’den esinlenen sıcak bir meme coin olan PEPE, bir aydan kısa bir süre içinde piyasa değerine göre ilk 100 dijital varlığa girecek kadar kayda değer bir patlama yaşadı. 

Yüksek riskli spekülasyonların son gösterisinde, üç kripto balinası, dijital varlığın azalan değerine rağmen, meme tabanlı kripto para birimi olan $PEPE coin’e yaklaşık 4 milyon dolar yatırım yaptı. 

Daha önce, şanslı bir kripto para yatırımcısı, PEPE’ye sadece 0,125 ETH’lik bir yatırımı, doğru zamanda satın alarak sadece birkaç gün içinde şaşırtıcı bir şekilde 1,14 milyon dolara dönüştürmeyi başardı. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Tether, USDT Rezerv Fazlasında Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Raporladı 

Sonraki Haber

Toncoin (TON) ve DigiToads (TOADS) Yorumları: Hangisi İlgi Çekiyor?  

İlgili Haberler