Ethereum Değer Kaybetti: Yeni Destek Seviyeleri ve Beklentiler

Bitcoin Haber

Dünyanın en büyük ikinci kripto parası Ethereum (ETH), 11 Eylül’de yüzde 2’nin üzerinde değer kaybetti ve bin 540 dolar seviyelerine kadar geriledi. Ethereum boğaları bu düşüş sonrası fiyatı bin 600 doların üzerinde tutma çabası içerisinde. Zincir üzeri veri platformu Santiment, bu durumun genellikle trendin tersine döneceğinin sinyali olduğunu belirtti. Teknik görünümde, ETH’nin ana destek seviyeleri bin 550 dolar ve bin 370 dolar. Ancak, Bitcoin‘in fiyatındaki düşüşün devam etmesi durumunda Ethereum’un fiyatının bin 407 dolara kadar düşme ihtimali bulunuyor.

Bitcoin’in fiyatının toparlanması durumunda, ETH’nin fiyatı üzerinde yukarı yönlü bir baskı oluşabileceği ve bu durumun Ethereum’un bin 800 doları aşmasını ve 2 bin dolardaki önemli psikolojik dönüm noktasına ulaşmasını sağlayabileceği belirtiliyor.

Santiment’in verilerine göre, tüketilen yaş metriğinde bu ayın başında bir artış görülse de, metrik sonrasında nispeten sabit kaldı. Piyasa genelindeki duyarlılık olumlu olmasa da ortalama coin yaşında düşüş görüldü.

Piyasa genelindeki hakim trendin düşüş eğiliminde olduğu ve ETH’nin muhtemelen bir konsolidasyon aşamasında olmadığı görülüyor. 23 Ağustos’ta kripto para borsalarından önemli miktarda ETH çıkışı olmuş olsa da o zamandan bu yana kayda değer bir çıkış görülmedi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shiba Inu Fiyatı Düşüyor, Solana Yorumları: Pomerdoge P2E Rallisine Öncülük Mü Ediyor? 

Sonraki Haber

Yatırımcılar BNB’den Sonra Domini (DOMI) ve Uniswap’ı Mı İnceliyor? 

İlgili Haberler