Ethereum Daha Yeni Başlıyor! ETH Fiyat Beklentileri Artıyor!

İlayda Peker

Son zamanlarda elde edilen verilere göre Ethereum ve Bitcoin arasındaki korelasyon bir miktar bozulmuş gibi görünüyor. Bu noktada yaşanan düşüşler sonrasında Ethereum’un Bitcoin’den çok daha hızlı bir toparlanma yaşadığı düşünülüyor. Ayrıca üçüncü çeyreğin başlamasıyla analistlere göre Ethereum daha fazla yatırımcının dikkatini çekecek.

Ethereum’un Potansiyeli

Coin Bureau’nun piyasa analizine göre, Ethereum’un önümüzdeki aylarda yukarı yönlü bir ivme kazanması için çok yüksek bir potansiyeli var. Ethereum ekibi, mevcut proof-of-work (PoW) sistemini proof-of-stake’e (PoS) dönüştürmek için durmaksızın çalışıyor. Bu nedenle, Ethereum ekosisteminde meydana gelen değişiklikler, gelecek ile ilgili umut veren bir kripto olarak potansiyelini daha da yükseltiyor.

Coin Bureau Guy, Ethereum İyileştirme Protokolü (EIP) 1559’un konuşlandırılmasının bunda önemli bir faktör olduğunu belirtti. Bu durum her işlem ücretinin bir kısmı yakıldığından, ETH’u yeterli aktiviteye sahip deflasyonist bir varlığa dönüştürebilir. Açık talep ve arz mantığıyla hareket edildiğinde ise ETH fiyatının artış beklentilerinin yükselmesini sağlıyor.

Arz Şoku Yaşanabilir

Analist Elliot Wainman, piyasada meydana gelebilecek bir arz şoku hakkında yaptığı açıklamalarda, “ETH kelimenin tam anlamıyla yanıyor. Proof of Stake’e geçiş bunu daha da dramatik hale getirecek ve EIP-1559’un henüz MetaMask tarafından desteklenmediğini, tüm büyük DApp’ler tarafından desteklenmediğini anlamak önemlidir. Bu şimdiye kadar inanılmaz bir arz şoku olsa da henüz bir şey görmedik…” sözlerini kullanıyor.

Bunlara ek olarak uzman isimlerin açıklamalarına göre Ethereum bir kurumsal benimsenme döneminden de geçiyor. Bu sebeple bazı isimler oldukça iddialı bir şekilde uzun vadede Ethereum’un Bitcoin’i geçebileceğini dile getiriyor.

Bu arada Ethereum borsa yatırım fonu (ETF) talebi de devam ediyor. Ayrıca ilginç olan Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun henüz bu talebi reddetmemesi oldu. SEC birden fazla BTC ETF’ini reddetmiş olsa da ETH ETF’nin hala değerlendirmede olmasının pozitif bir durum olduğu ifade ediliyorTotal
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Mark Cuban Hakkındaki Dogecoin İddialarını Yalanladı!

Sonraki Haber

Dev Firmadan Önemli Adım: Walmart Kripto Ürün Lideri Arıyor!

İlgili Haberler