Ethereum Balinaları ETH Arzının Ne Kadarına Sahipler?

İlayda Peker

Santiment analitik veri sağlayıcısı tarafından paylaşılan veriler, cüzdanlarında 100.000’den fazla ETH bulunan büyük Ethereum (ETH) balinalarının son üç yılda ETH varlıklarını büyük ölçüde artırdığını gösteriyor.

Balinaların Arzın Yarısına Sahip

Elde edilen bilgilere göre, bahsi geçen Ethereum balinaları artık yaklaşık olarak ETH arzının yarısını elinde bulunduruyor.

Santiment Twitter üzerinden paylaştığı son verilere göre,  Ethereum balinaları ikinci en büyük kripto para birimini biriktirmeye devam ediyor. Üç yıl öncesine kıyasla 100.000’den fazla Ethereum tutan cüzdanlar, kripto varlıklarını yüzde 7,9 oranında arttırdı.

Yapılan açıklamalara göre o dönemde toplam ETH arzının yaklaşık olarak %35,8’ine sahip olan balinalar şu anda toplam Ethereum arzının yüzde 43,7’sini elinde bulunduruyor.

Bunlara ek olarak 11 Ağustos 2018’de Ethereum 322 dolardan işlem görüyordu. Bugün ise Vitalik Buterin‘in blok zinciri platformunun yerel kriptosu, 3.200 dolarlık alanda işlem görüyor. Bu yılın başlarında ise 12 Mayıs’ta Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.362 dolara ulaştı.

Ethereum Milyonerleri

Bunlara ek olarak cüzdanlarında 1.000 ile 100.000 ETH bulunduran ve “milyoner seviyesindeki Ethereum sahipleri” olarak nitelendirilen kesimin de büyük miktarda ETH varlığını elinde bulundurduğu ifade ediliyor.

Yapılan açıklamalara göre bahsi geçen ETH sahipleri toplam Ethereum arzının yaklaşık olarak %40’ını elinde bulunduruyor. Dolayısıyla aslında ETH’nin Ethereum topluluğundan büyük destek gördüğü ifade edilebilir.

Bununla birlikte fiyatlarda yaşanan artışın özellikle London hard fork’unun etkisi ile gerçekleştiğini ve bu sayede büyük artışlar kaydedildiğini de belirtmek gerekiyor.Total
26
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

DeFi Ekosistemine Erişimi Kolaylaştırmak İçin İki Yeni Endeks Amun’dan Geldi

Sonraki Haber

Twitter CEO’sunun Ethereum İle İmtihanı Devam Ediyor

İlgili Haberler