Ethereum Bir Menkul Kıymet Mi? MicroStrategy CEO’su Açıkladı

İlayda Peker

Nasdaq listesinde yer alan MicroStrategy Inc.’in Kurucu Ortağı, Başkanı ve CEO’su Michael J. Saylor, Ethereum‘un (ETH) bir menkul kıymet olduğunun “oldukça açık” olduğunu söylüyor.

ETH Bir Menkul Kıymet Mi?

Ortaya çıkan son bilgilere göre, tanınmış bir Bitcoin maksimalist olan Saylor, yakın zamanda kripto piyasası yorum programı “Altcoin Daily” ile yaptığı röportaj sırasında bazı yorumlarda bulundu. Programın sunucusu, Saylor’dan bazı ABD yasa koyucularının yanı sıra Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtialar ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndan (CFTC) birkaç yetkili tarafından Bitcoin ve Ethereum‘un menkul kıymet olarak kabul edilmesi konusundaki görüşlerini paylaşmasını istedi.

Saylor ise konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Ethereum’un  bir menkul kıymet olduğunun oldukça açık olduğunu düşünüyorum. ETH, Bir ICO aracılığıyla yayınlandı. Bir yönetim ekibi var. Pre-mining vardı. Hard fork var. Sürekli hard fork’lar var. Kripto endüstrisindeki temel anlayışlardan biri, onu değiştirebilmeniz gerçeği, onu bir menkul kıymet yapan şeydir.” sözlerini kullandı.

Bunlara ek olarak CEO sözlerine, “Bu kriptoların çoğuna, hard fork’tan sonra hard fork’a sahip oldukları yerlere bakarsanız, hard fork’la ilgili sorun protokolü değiştirmek, geliştirme ekibinin bir karar verdiği anlamına gelir ve eğer protokolü değiştirebilirseniz maddi bir şekilde, parasal protokolü değiştirebilirsiniz. Hard fork, dağıtım düzenini değiştirebilir veya bir şeyin değerini değiştirebilir. Böylece menkul kıymetler hukuku kapsamında bir yatırım sözleşmesi yapar.” şeklinde devam etti.

ETH, BTC ve Menkul Kıymet Tartışması

14 Haziran 2018’de, o sırada SEC’de Kurumsal Finansman Bölümü müdürü olan William Hinman, Yahoo Finance’in San Francisco, California’daki bir günlük “Tüm Piyasalar Zirvesi: Kripto” etkinliğinde bir konuşma yaptı. Konuşma, SEC’in bir dijital varlığın menkul kıymet olarak kabul edilip edilmeyeceğini belirlemek için “Howey Testini” nasıl kullanmayı planladığıyla ilgiliydi. Hinman’ın adından söz ettiği iki kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) idi ve bunların hiçbiri menkul kıymet olarak kabul edilmemesi gerektiğini söyledi.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum’da PoW’dan Pos’a Geçiş İçin Tarih Verildi!

Sonraki Haber

Balinaların Kapıştığı Altcoin! 32 Kripto Para Var!

İlgili Haberler