Ethereum Balinaları Satış Yapıyor: Bu Ne Anlama Geliyor?

İlayda Peker

Yeni on-chain veriler, dünyanın en büyük Ethereum (ETH) sahiplerinden bazılarının volatil kripto para piyasasında yatırım yapmayı yani alımları azalttığını ve hatta çıkışlar olduğunu gösteriyor. WhaleStats’a göre, ilk 100 Ethereum cüzdanı, son 24 saat içinde önemli ETH çıkışları kaydetti.

ETH’da Satış Baskısı Mı Var?

Elde edilen bilgilere göre Ethereum balinaları yaşanabilecek bir düşüş hareketi sebebiyle stablecoin’lere geçiş yapıyor gibi görünüyor. Bu cüzdanların son 24 saatte 783 bin dolar üzerinde toplu olarak ETH sattıkları görülüyor.

Buna ek olarak elde edilen verilere göre ETH balinaları 1,9 milyon dolar üzerinde USD Coin (USDC), 283 bin doların üzerinde Binance USD (BUSD) ve 122 bin doların üzerinde Tether (USDT) alımı yaptı.

Yapılan açıklamalara göre bu hamle, son haftalarda görülen bir paterni takip ediyor ve büyük yatırımcılar düşük hacim ve hafta sonu yaşanabilecek düşüş potansiyeline karşı kendilerini korumaya alıyor.

Balinalar Hangi Coin’leri Alıyor?

Ancak bu noktada analistler bazı Ethereum balinalarının az da olsa alımlara devam ettiğini ifade ediyor. Bu noktada en çok dikkat çeken kripto para biriminin Apecoin (APE) olduğu görülüyor. Yapılan açıklamalara göre 110 bin doların üzerinde APE alımı oldu. Buna ek olarak yatırımcılar 34 bin doların üzerinde Yearn.Finance (YFI) aldı.

Buna ek olarak Kripto analitik firması Santiment, hem Ethereum hem de Bitcoin sahiplerinin son günlerde kar alımı yaptıklarını yani satış yaparak karlarını realize ettiklerini ifade ediyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda ise “Bitcoin’in kâr/zarar işlemlerinin oranı, son birkaç gündeki hafif toparlanmanın ardından artıyor. Bu arada Ethereum son yedi günde ciddi bir teslimiyet yaşadı ve bu da BTC üzerindeki hafif fiyat hakimiyetini açıklıyor.” sözlerini kullandı.

Dolayısıyla balinaların bile temkinli davrandığı piyasa koşullarında yatırımcıların temkinli olmalarında fayda var.


Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

SEC, Ripple’a Neden Dava Açtı? İşte Muhtemel 4 Neden!

Sonraki Haber

Bitcoin Karşıtı Çin’de CBDC Çalışmaları Son Sürat Devam Ediyor

İlgili Haberler