Ethereum Balinaları ETH Fiyatı İle İlgili Ne Bekliyor?

İlayda Peker

On-chain analizlere göre bazı Ethereum (ETH) göstergeleri, balinaların kripto para birimini biriktirmeye devam ettiğine dair sinyaller gösteriyor. Dolayısıyla büyük ETH yatırımcıları piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimini orta ve uzun vadede artışa devam edeceğine inanıyor.

ETH Balinaları Biriktiriyor

CryptoQuant’tan elde edilen verilere göre, ETH göstergeleri balinaların biriktirmeye devam ettiğini gösteriyor. Burada dikkate alınması gereken üç önemli ölçü vardır: Tüm borsaların net akışı, tüm borsaların rezervi ve benzersiz Ethereum 2.0 mevduat sahiplerinin sayısı.

Tüm borsaların net akışı, merkezi borsalara giren veya çıkan net ETH miktarını gösteren bir gösterge olarak tanımlanabilir. Metrik negatif bir değere sahip olduğunda, borsalardan kişisel cüzdanlara giden kripto paradan daha fazla coin aktarıldığı anlamına geliyor. Dolayısıyla bu değer piyasada bir satın alma baskısı olduğunu gösteriyor.

Yukarıdaki grafiğin gösterdiği gibi gösterge son zamanlarda kripto para birimi için negatif artışlara işaret ediyor. Negatif ağ akışları, kriptonun şu anda yaşadığı yükseliş trendi gibi genellikle fiyattaki artışla ilişkilendiriliyor.

Borsa Rezervleri ve Mevduat Sahipleri

Tüm borsa rezervi ise  borsa cüzdanlarında bulunan toplam ETH miktarını veriyor. Bu değerdeki artış, satış amacıyla borsalara daha fazla ETH aktarıldığı anlamına geliyor ve bunun tam tersi de yatırımcıların ETH’ları kişisel cüzdanlarına çektiklerini gösteriyor.

Ethereum tüm borsalar rezervinin grafiğine bakıldığında özellikle balinaların Ethereum’larını cüzdanlarına çektikleri anlaşılıyor. Dolayısıyla piyasada şu an için ETH bazında bir satış baskısının oluşması beklenmiyor.

Son olarak benzersiz Ethereum 2.0 mevduat sahiplerinin sayısı da her geçen gün artıyor. Dolayısıyla balinalar birikimlerini staking şeklinde de değerlendiriyor ve yakın vadede bir düşüş beklentisi içinde bulunmuyor.Total
12
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP Fiyatı 2 Dolarlık Seviyeye Ne Zaman Ulaşacak?

Sonraki Haber

Veri Gizliliği Konusunda Endişeler Artıyor! Blockchain Çözüm Olabilir Mi?

İlgili Haberler