Ethereum Ayı Çok İyi Kapattı: ETH Fiyatı ve Altcoin Fiyat Beklentileri

İlayda Peker

Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) Nisan ayı kapanışını oldukça iyi bir seviyede yaptı ve 2.800 doların üzerinde ayı kapattı. Ayrıca Ethereum sadece ayı çok iyi kapatmakla kalmadı yeni bir rekora da imza attı.

Ethereum’da Rekor Üzerine Rekor

Bu sabah Ethereum 2.850 dolar ile yeni bir rekora imza attı. Böylece geçen yıl aynı dönemki fiyatının %1.200 üzerinde işlem gören Ethereum’un 2021 yılı başından bu yana da %189 artış yaşadığı ifade edilebilir.

Ethereum’un artışının arkasında hem ETH 2.0 ile ilgili atılan adımlar hem de Temmuz ayında yapılması planlanan yükseltme ile işlem ücretlerinin düşeceğine dair beklentilerin artmasının olduğu ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak analistler geleneksel piyasalarda da pozitif bir havanın olduğunun altını çiziyor. Örneğin; Dow Jones Industrial Average bugün hafif bir düşüşle kapanmasına rağmen, Nisan ayında ilk kez 34.000’in üzerine çıktı ve yatırımcıların ABD hisse senetlerine olan güvenini gösterdi.

Ayrıca genel kripto para piyasasında da Nisan ayın ortasında yaşanan düşüşlerin ardından bir artış söz konusu. Şu anda hemen hemen tüm kripto para birimlerinin yukarı yönlü grafiklere sahip oldukları ifade edilebilir.

Bitcoin Fiyatı ve Ethereum

Bu noktada Bitcoin’in altcoin’lerin gerisinde kaldığını ve deyim yerindeyse altcoin’lere bir şans verdiğini ifade edebiliriz. Altcoin’lerde yükseliş grafikleri sürerken lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) nispeten stabil bir çizgide kalıyor.

Bununla birlikte analistler bir süre Ethereum’un ve dolayısıyla altcoin’lerin BTC’den daha iyi performans sergileyeceğini ve bu altcoin rallisinin ardından bir süre ayıların piyasaya hakim olabileceği konusunda da uyarıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Milyarder İş İnsanının Kripto Paralar Hakkındaki Görüşleri

Sonraki Haber

Ethereum’da (ETH) Gelişmeler Sürüyor: “Super Experimental Testnet” Başladı

İlgili Haberler