Ethereum Analizi: ETH Önemli Dirençleri Kırdı

İlayda Peker

Ethereum, 1.200 dolar ve 1.250 dolar seviyelerinin üzerinde bir kapanışın ardından pozitif bir bölgeye geçiş yaptı. ETH, pozitif bölgeye geçerek 1.320 dolarlık direnç seviyesinin de üzerine yükseldi.

Ethereum Fiyatı

Bitcoin’in haftaya pozitif bir başlangıç yapması ile birlikte Ethereum fiyatı da yukarı yönlü hız kazandı ve 1.400 dolarlık önemli seviyenin üzerine çıktı. Bu yükseliş ile ETH, 1.468 dolara kadar yükseldi ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça üzerine çıktı. Ayrıca, 1.196 dolardan 1.420 dolara son rallinin %23,6 Fib geri çekilme seviyesinin oldukça üzerinde işlem görüyor. ETH yazının kaleme alındığı sırada 1.460 dolar üzerinde işlem görmeye devam ediyor.

Ayrıca analistlere göre, saatlik ETH/USD grafiğinde 1.325 dolar civarında destekle oluşan büyük bir yükseliş trendi çizgisi var. Yukarı yönde güçlü bir direnç olarak görülen 1.420 doların üzerinde kalınması ise haftanın ETH için iyi geçebileceği yönünde yorumların yapılmasını sağlıyor.

Bunlara ek olarak 1.450 dolarlık direncin kırılmış olması da pozitif  bir işaret. Bu seviyelerden sonra ilk kilit direncin 1.500 dolar seviyesinde olabileceği ifade ediliyor. Belirtilen durumda, fiyat 1.580 dolarlık direnç bölgesine doğru yükselebilir.

ETH Yeniden Düşüşe Geçebilir Mi?

Analistlere göre piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum 1.450 dolarlık direncin üzerinde kalamazsa, aşağı yönlü bir düzeltme başlatabilir. Aşağı yönde ilk destek 1.380 dolar bölgesine yakın. Bir sonraki büyük destek, 1.350 dolar bölgesine ve trend çizgisine yakın.

Ana destek, 1.300 dolar bölgesi veya son rallinin %50 Fib geri çekilme seviyesi yakınında bulunuyor gibi görünüyor. 1.300 dolarlık desteğin altında aşağı yönlü bir kırılma ise başka bir düşüşü tetikleyebilir. Belirtilen durumda, fiyat 1.250 dolar seviyesine düşebilir ve bu seviyenin altında ayılar güç kazanabilir. Dolayısıyla yatırımcıların Ethereum fiyatını takip etmesinde ve birlikte hareket ettiği BTC’nin fiyat hareketlerini göz önünde bulundurmasında da fayda var.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin (BT)C) 22.000 Dolar Üzerinde: Yükseliş Kalıcı Mı?

Sonraki Haber

Shiba’da Önemli Gelişme: Fiyatlar Nasıl Etkilendi?

İlgili Haberler