ETH Yüzde 10 Düştü: Piyasa Yeniden Kırmızı!

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 29.000 dolarlık desteği kaybetti ve 28.000 dolar seviyelerine geriledi. Uzun zamandır 29.000 dolar ile 32.000 dolar arasında sıkışmış olan BTC’nin aşağı yönlü bir kırılım yaşaması bazı endişelere sebep olmuş gibi görünüyor.

Bitcoin Fiyatı

Geçtiğimiz hafta 32.000 dolar seviyesini yukarı yönlü olarak kırmak için çaba sarf eden BTC, hafta sonunda olumlu görünümünü kaybetti ve yazının kaleme alındığı sırada Bitcoin, 28.880 dolar bandında işlem görüyor.

Bu noktada analistler BTC için 28.000 doların şu anda önemli bir destek olduğunu ifade ediyor ve bu seviyenin altına yapılacak bir hamle kayıpların derinleşmesine sebep olabilir. Ayrıca 32.000 dolar bandında bir kaç kez karşılaşılan reddetmeler de ayıların şu an için piyasada baskın olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’in yeni bir yükseliş ivmesi başlatabilmesi için öncelikle 28.000 dolar bandını koruması ve sonrasında da 30.000 dolar üzerine yükselmesi gerekiyor gibi görünüyor.

Altcoin’lerde Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin’de yaşanan geri çekilme tüm piyasayı etkiledi ve hatta altcoin’lerde çok daha büyük düşüşlerin olduğu görülüyor. Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) son 24 saat içinde yüzde 10’un üzerinde düşüş yaşadı ve yazının kaleme alındığı sırada 1.585 dolardan işlem görüyor.

Ethereum’un tek tek destek seviyelerini aşağı yönlü kırmış olması ise dikkatleri çekiyor. ETH’da şu an için 1.545 dolar destek olarak işlem görüyor ve yukarı yönlü bir hamlenin başlaması için ETH’un öncelikle 1.650 dolarlık direnci kırması gerekiyor. Sonrasında ise analistler 1.800 doların önemli bir seviye olacağını ifade ediyor.

Bunlara ek olarak son 24 saat içinde Dogecoin (DOGE) %5,6, Solana (SOL) %7,8, Cardano (ADA) %3,7 ve Ripple (XRP) %5,2 düşüş kaydetti. Dolayısıyla hafta içinde yakalanan yükseliş ivmesi kaybedildi.Total
25
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Mastercard’dan Önemli NFT Hamlesi: Her An Her Yerden!

Sonraki Haber

Ünlü CEO Açıkladı: Boğa Piyasası Ne Zaman Başlayacak?

İlgili Haberler