Ethereum Grafikleri: ETH’da Yukarı ve Aşağı Yönlü Önemli Seviyeler

İlayda Peker

3,7 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük altcoin konumunda bulunan Ethereum (ETH), son 24 saat içinde stabil bir ilerleme kaydederken, lider kripto para birimi Bitcoin ile birlikte hareket etmeye devam ediyor.

Ethereum Yorumları

Ethereum, 1.820 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde yeni bir artış girişiminde bulundu. Ancak yukarı yönlü hamlenin bir devamı olmadı ve fiyat 1.850 dolar direnç bölgesinin altında kaldı. Grafiklere göre ETH fiyatında 1.831 dolar civarında bir zirve oluştu ve sonrasında düşüş başladı. Sonrasında ise 1.800 dolarlık destek bölgesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında bir kırılma oldu. ETH yazının kaleme alındığı sırada 1.780 dolar üzerinde işlem görüyor.

Analistlere göre Ethereum şimdi 1.750 dolarlık desteğin üzerinde konsolide oluyor. Yukarı yönde ilk direnç 1.800 dolar seviyesine yakın. Ayrıca saatlik ETH/USD grafiğinde 1.800 dolar civarında dirençle oluşan önemli bir düşüş trendi çizgisi de var. Trend çizgisinin, 1.831 dolardan 1.767 dolara düşüşün %50 Fib geri çekilme seviyesine yakın olduğu ifade ediliyor.

Analistler bir sonraki büyük direncin, 1.820 dolar seviyesine yakın olduğunu düşünüyor. Ana direnç ise hala 1.850 dolar seviyesinin yakınında. 1.850 dolar direncinin üzerinde net bir hareket, güçlü bir artış başlatabilir. Bir sonraki büyük direnç ise 1.920 dolar seviyesinin yakınında.

Yukarı Yönlü Hareket Başlamazsa

Eğer Ethereum 1.820 dolarlık direnci kıramazsa düşüş hareketi daha keskin bir hal alabilir ve aşağı yönlü ilk güçlü direncin 1.765 dolar bölgesinde olduğu düşünülüyor. Bir sonraki direncin 1.720 dolarda olduğunu ifade eden analistler bu seviye altına yapılacak bir hamlede 1.650 doların önemli olacağını ifade ediyor.

Bunlara ek olarak Ethereum da Bitcoin ile birlikte bir fiyat sıkışıklığı yaşıyor ve 2.000 doların üzerine hacimli bir hamle gelmedikçe ETH’un düşüş hareketini devam ettirebileceği düşünülüyor.Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de Sıkışıklık Sürüyor: Önemli Teknik Seviyeler!

Sonraki Haber

Mastercard’dan Önemli NFT Hamlesi: Her An Her Yerden!

İlgili Haberler