ETH Yorumları: Ethereum’da Düşüş Tehlikesi Devam Ediyor

ETH Yorumları: Ethereum’da Düşüş Tehlikesi Devam Ediyor

Ethereum (ETH), lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile uzun zamandır sıkı bir korelasyonda hareket ediyor. Her ne kadar bu ilişki içinde ETH, BTC’den daha iyi bir performans sergilemiş olsa da Bitcoin’in 12.000 dolar seviyesinde karşılaştığı reddedilme ETH’u da düşüşe sürükledi.

Bitcoin ile birlikte bir satış baskısı ile karşılaşan Ethereum, 390 dolar seviyesini altına geriledi. Analistlere göre bu satış baskısı düşüşün bir süre daha devam edeceğini gösteriyor olabilir.

Ethereum’daki Düşüş

Analistlere göre Ethereum’daki düşüş “head and shoulders” görünümünün oluşmasına sebep oldu. Eğer 380 dolar seviyesinde bir kırılma yaşanırsa bu oluşum doğrulanmış olacak ve bu durumda ETH’un 320 dolara kadar geri çekilmesi bekleniyor.

Ethereum’un dün 410 dolara kadar yükselmesinin ardından yaşanan düşüş eğilimi piyasa hacmi bakımından ikinci en büyük kripto parayı 390 doların altına çekti. Analistlere göre, eğer destek seviyelerinin de altı görülürse düşüş devam edecek demektir.

Ancak tüm bu göstergelerin yanında satış baskısı yeterince güçlü olmadığı için düşüş hız kazanamadı ve ayılar hala kontrolü ele geçirebilmiş değil. Dolayısıyla yapılan açıklamalar, ETH’un önümüzdeki günlerdeki hareketinin bir nevi Bitcoin‘e bağlı olacağını gösteriyor.

Düşüş Devam Edecek Mi?

Ethereum’da oluşmaya başlayan “head and shoulders” göstergesini yorumlayan bir analist, yatırımcıların temkinli olması gerektiğini ifade ediyor.

Piyasanın popüler analistlerinden  Josh Olszewicz, bahsi geçen göstergenin tam olarak onaylanması halinde düşüşün 320 dolara kadar devam edeceğini dile getiriyor. Dolayısıyla eğer boğalar baskı kuramaz ve satış baskısı gücünü arttırırsa önümüzdeki günlerde ETH’un düşüşünden bahsedilebilir.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.