Popüler Analist: Ethereum Yatırımcıları Dikkatli Olsun

Popüler Analist: Ethereum Yatırımcıları Dikkatli Olsun

Kripto para alanında popüler bir analist olan Josh Olszewicz, Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada Ethereum’un güçlü bir düşüş eğilimine girebileceğini ve teknik göstergelerin bunu desteklediğini dile getirdi.

Ethereum Fiyatı

Olszewicz’e göre Ethereum (ETH) grafiklerine göre, piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi eğer 380 doların altına inerse bu düşüş 320 dolara kadar devam edebilir.

Bunların yanında ETH’un bir düzeltme yaşayabileceğini düşünen tek analist Josh Olszewicz değil. Bir kripto para yatırımcısı ve teknik analist olan Tyler D. Coates da yazının sonundaki grafiği paylaşarak Ethereum’un düşüş eğilimine girebileceğini dile getirdi. Coates de tıpkı Olszewicz gibi ETH’un düşüş hareketinin teknik göstergelerle desteklendiğini düşünüyor.

Öte yandan analistlere göre, eğer teknik göstergelerin ışığında yapılan tahminler gerçekleşirse, ETH boğa koşusuna başlamadan önce 300 dolarlık seviyeye kadar gerileme potansiyeli bulunuyor.

ETH Temel Göstergeleri

Teknik göstergeler her ne kadar kısa vadede düşüş sinyali verse de analistlere göre ETH’un temel göstergeleri uzun vadede güçlü kalmaya devam ediyor. Örneğin; Placeholder Capital’den Chris Burniske ETH fiyatı ile ilgili yaptığı açıklamalarda on-chain aktivitelerin gücünü koruduğunu ve insanların algısının da pozitif olduğunu dile getirmişti.

Bunların yanında genel itibari ile Ethereum, lider kripto para birimi Bitcoin’le birlikte hareket ettiği içinde BTC’de başlayacak bir artış ETH’u da tetikleyerek bir boğa koşusu başlatabilir. Ancak mevcut grafiklere göre, fiyat artışlarının ardından düzeltmelerin yaşandığı görülüyor. Çoğu analist bu düşüşler önemli olmadığını, piyasa görüntüsünün artışa hazır olduğunu dile getiriyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.