ETH Yorumları: Ethereum’da 2020’nin Yeni Rekoru Ne Zaman Kırılacak

ETH Yorumları: Ethereum’da 2020’nin Yeni Rekoru Ne Zaman Kırılacak

Piyasanın lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve piyasa hacmi bakımından en değerli ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) bundan birkaç gün önce 2020’nin en yüksek seviyelerini gördü. Ancak iki kripto da sonrasında bir düzeltme ile karşılaştı ve şu anda yaklaşık olarak %10’luk düşüşle ilerliyorlar.Ancak Bitcoin’in artışa geçmeden önce 3.000 dolara gerileyeceğini ve XRP’nin 2020’de 0,11 doalr bandını yeniden göreceğini doğru bir şekilde tahmin eden analist Ethereum’un artış eğilimine geri döneceğin dile getirdi.

Analist her ne kadar yükseliş müjdesi verse de paylaştığı grafiğe göre ETH’u yükselişin ardından günümüzde yaşanandan daha büyük bir düşüş bekliyor.

Ethereum (ETH) Fiyatı

Piyasanın popüler analistlerinden “il Capo of Crypto”, paylaştığı bir grafik ile Ethereum’u yükseliş eğiliminin beklediğini açıkladı. Analiste göre, ETH bahsi geçen yükseliş eğilimi ile 500 dolar doğru harekete geçecek ve 2020’nin yeni rekorunu kıracak.

Öte yandan “il Capo of Crypto”nun yanı sıra bazı önemli analistler de ETH’da yükseliş başlamasını bekliyor. Hatta analistler “il Capo of Crypto” gibi Ethereum‘un 500 dolara doğru harekete geçecek kadar güçlü olduğunu savunuyor.

Düşüş Beklentileri

Ancak bu yükseliş beklentilerinin yanı sıra hem Ripple’da (XRP) hem de Ethereum’da öncelikle geri çekilmelerin görüleceği ifade ediliyor. Günümüzde de Bitcoin (BTC) ile birlikte düşüşler yaşayan iki token’ın orta ve uzun vadede yükseliş eğiliminde olacağı yönünde hemfikir olan analistlerin kısa vadeli hareketlerde fikir birliğine varamadıkları görülüyor.

Örneğin; piyasanın popüler analistlerinden  Josh Olszewicz, bir head and shoulders göstergesi oluştuğunu ve bunun sonucunda da ETH’da 300 dolara kadar geri çekilmelerin yaşanabileceğini dile getiriyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.