ETH Yorumları: Ethereum/USD Teknik Analizi – 7 Nisan 2021

Metin Alaca

Kripto para piyasası oldukça hareketli ve yeşil geçen bir haftadan sonra 7 Nisan tarihi itibarıyla sert bir düşüşe uyandı. Bitcoin (BTC) fiyatının 57.000 dolara kadar gerilemesi, Ethereum (ETH) da dahil olmak üzere birçok kripto para birimini olumsuz etkiledi.

Ethereum Teknik Analizi

Ethereum fiyatı buna rağmen geçtiğimiz haftaya kıyasla %11 yüksekten işlem görmekte. 6 Nisan tarihinde 2.151 dolara kadar iğne atarak tüm zamanların rekorunu bir adım daha ileriye taşıyan Ethereum, şu an ise 2.000 dolar desteğinde tutunmak için mücadele vermekte.

ETH fiyatının bu yükselişine rağmen hala nisan ayının kritik direnci 2.141 doların (1.272 Fibo seviyesi) üzerine çıkamadığı ve burada günlük kapanış gerçekleştiremediği görülüyor. Bu kapanışın eksikliği de fiyatın tutunmasını zorlaştırmakta.

ETH Alınır Mı?

Ethereum fiyatının kısa vadeli grafiğine bakıldığında ayıların hedeflediği seviyenin 2.036 dolar olduğu görülüyor. 2.036 dolar desteğinin kaybedilmesi durumunda fiyat .236 Fibo seviyesine denk gelen 2.000 dolara çekilecektir. Bunun altında ise 1.914 dolar desteği yani .382 Fibo seviyesi yer alıyor.

ETH/USD paritesi için en önemli seviye ise .618 Fibonacci noktasına denk gelen 1.772 dolar olarak görülüyor. Bunun altına inilmesi Ethereum için çok zor günlerin başlayabileceğine işaret edecektir.

Günlük RSI indikatörü de yavaş yavaş yönünü aşağıya çevirmeye başladı ve ayıların güçlerini arttırdıkları görülüyor. Fiyatın kritik seviye 2.000 dolar üzerinde tutunması ise güvenliği sağlayacaktır.

Ethereum Yorumları

Ethereum fiyatının yükseliş senaryosunda ise etkin olacak seviyelerin sırasıyla 2.141 dolar, 2.207 dolar, 2.300 dolar ve son olarak psikolojik direnç 2.500 dolar olabileceği söylenebilir. ETH fiyatının 2.200 dolar seviyesine çıkmadıkça ayıların etkisinden tam olarak kurtulması da mümkün olmayabilir.

Ethereum fiyatını etkileyecek bir diğer konu ise temel gelişmeler olarak biliniyor. Ethereum 2.0 için hazırlıklar devam ediyor ve temmuz ayı yaklaştıkça fiyata olan etki artabilir. Ethereum 2.0 öncesinde Optimism gibi ek güncellemeler de ağdaki işlem ücretlerinin düşmesini sağlayarak fiyatı yukarıya taşıyabilir.

Ethereum ağının şu anki en büyük sorunu yüksek işlem ücretleri ve bu yüzden pazar payını kaybetmeye devam ediyor. Binance Coin gibi kripto paraların DeFi odaklı girişimleri ETH’den devamlı olarak kan emse de ETH’nin işlem ücretlerini düşürmesi ile payını geri alması mümkün olabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Popüler Analiste Göre 2021’de Bu 7 Kripto Para Çok Yükselebilir!

Sonraki Haber

Binance Coin (BNB) Rekora Doymuyor! BNB, Ethereum’a Rakip Olabilir Mi?

İlgili Haberler