Ethereum Fiyatı: ETH’da Hangi Seviyelere Dikkat Edilmeli?

İlayda Peker

Bir altcoin rallisinin yaşandığı son günlerde piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum da (ETH) yükseliş hareketini devam ettiriyor. Bugün erken saatlerde 2.151 doları gören ETH’da yükselişin nereye kadar devam edeceği ve önemli noktalar ise merak konusu olarak karşımıza çıkıyor.

Ethereum Fiyatı

Ethereum 2 Nisan’da gösterdiği fiyat performansı ile beklenen hareketlerini sergilemeye başladı. Analistlere göre geçen hafta oluşan çift dip modelini pas geçen ETH’da yükseliş hareketlerinin devam ettiği görülüyor.

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 2.131 dolardan işlem gören Ethereum’da boğaların hala kontrolde olduğu ifade edilebilir. Boğaların güç kazanması ile de analistler 2.500 dolara doğru bir yükselişin başlayabileceğini düşünüyor.

ETH Önemli Seviyeler

Analistlere göre Moving Average Convergence Divergence (MACD)  göstergesi şu an için ETH’da yukarı yönlü fiyat hareketlerini destekliyor. Bu noktada 2.127 doların önemli bir seviye olduğu ifade ediliyor.

Analistlere göre Ethereum‘da MACD göstergesi pozitif bölgede seyrediyor ve bu da 2.500 dolara doğru gidecek bir grafiğin önünü açıyor. 2.500 dolar doğru giden grafiklerde 2.175 doların ve ardından 2.300 doların direnç olarak işlem görebileceği ifade ediliyor.

Ancak eğer tüm piyasada aşağı yönlü bir hareket başlarsa ETH fiyatında ilk destek seviyesinin 2.100 ve ardından 2.000 dolar seviyeleri olacağı ifade ediliyor.

Dolayısıyla şu anda her ne kadar pozitif bir görünüm olsa da analistler ve tecrübeli yatırımcılar herhangi bir düşüş olasılığına karşı da yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini ifade ediyor.Total
10
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi – 05.04.2021

Sonraki Haber

Dijital Euro Ne Zaman Piyasaya Sürülecek?

İlgili Haberler