ETH Yorumları: Ethereum/USD Teknik Analizi 28/12/2020

Metin Alaca

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), Bitcoin’in yükselişini devralmış gibi gözüküyor. Ethereum fiyatının bundan neredeyse 1 hafta önce 500 dolar üzerinde yaptığı mücadele artık 800 dolar olarak yenilendi. ETH/USD işlem çiftinin elde ettiği son 24 saatteki etkileyici yükseliş, fiyatı da etkileyici bir seviyeye kadar çıkardı.

ETH/USD Teknik Analizi

Aslında Ethereum fiyatı için neredeyse 2 aydır konuşulan 750 dolar hedefi, şimdilerde gerçek olmaya bir hayli yakın. ETH/USD paritesi bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 730 dolar seviyesine yakın bir noktadan işlem görüyor ve kritik 700 dolar ile 720 dolar seviyeleri kırıldı. Ethereum fiyatının kritik direnç noktasını kırması ile birlikte diğer altcoinlerin de hareketlendiği görülüyor.

Ethereum teknik analizine göre Pazartesi günü görülen 713,34 dolardaki destek, önümüzdkei günlerde de ETH fiyatını olası sert düşüşlere karşı koruyacak. Önde gelen kripto para biriminin bu sayede Mayıs 2018 tarihinden beri görülen en yüksek seviyesine yani 1.300 dolara doğru ilerlemesi bekleniyor.

ethereum

Ethereum Yorumları

MACD ve RSI indikatörlerine bakıldığında ise daha önceki direnç noktalarına ciddi bir alış baskısı uygulandığı söylenebilir. Hem MACD hem RSI’nin pozitif ayrışma sinyali vermesi, uzun süredir ETH yatırımcılarının beklediği bir gelişmeydi.

Mayıs 2018 tarihinde ETH fiyatı 829 dolara kadar çıktı ve yine buna benzer bir seviye görülebilir. 800 dolar seviyesi ise bu hafta ETH için kritik bir direnç olacaktır. 800 doların üzerine çıkılması ve günlük kapanış yapılması ise anında 1.200 dolara giden kapıları aralayacaktır.

Ethereum Fiyat

ETH fiyatının Şubat 2018 tarihindeki zirvesi 982 dolar olarak biliniyor. RSI şartları ise hala o tarihlerdekine yaklaşamadı bile ve bu yükselişin devam edebileceğine işaret ediyor. Yine de yatırımcıların Bitcoin önderliğinde sert bir düşüşe hazırlıklı olmaları gerekiyor. Eğer ETH fiyatı 678 dolarda bulunan desteğin altına kayarsa, yatırımcılar panik olmaya başayabilir.

100 günlük SMA seviyesi 564 dolara, bunun devamındaki en güçlü destek ise 472 dolara denk geliyor. ETH/USD işlem çiftinin şu an için düşüş yerine yükseliş beklentisi yarattığı ve RSI, MACD, Oskilatör gibi indikatörlerin de bunu desteklediği söylenebilir. 677 dolardan başlayan rallinin nerede noktalanacağı ise tamamen alış baskısı ile Bitcoin’e bağlı.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Yorumları

Sonraki Haber

Kötü Haberlerin Ardından Ripple (XRP) İçin Pozitif Açıklama Japon Ortaktan Geldi

İlgili Haberler