Ethereum (ETH) Fiyatı Yükselişe Geçti: Altcoin Boğası Geliyor mu?

Metin Alaca

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), yeniden yükselişe geçti ve uzun süredir devam eden sessizliğini noktaladı. Ethereum fiyatının bir anda 630 dolar seviyelerinden 695 dolara kadar gelmesi bütün kripto para yatırımcılarını heyecanlandırdı. Özellikle Bitcoin’in hareketi yüzünden yükseliş şansı elde edemeyen altcoin yatırımcılarının bu yükseliş ile beraber altcoin boğasının geleceğine olan inançları kesinlikle önemli bir şekilde arttı.

Bitcoin Durdu, Altcoinler Başladı

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ETH fiyatının son 24 saat içerisinde %10, son 1 saat içerisinde ise %5 arttığı görülüyor. Bu veriler ETH fiyatının tam olarak son 1 saat içerisinde ciddi bir harekete başladığını göstermekte. Top 10 içerisindeki diğer kripto paralardan ETH’ye en çok yaklaşanın ise son 1 saat içerisinde %3 artış elde eden Binance Coin olduğu görülmekte.

Birçok kripto para yatırımcısı ve analist Ethereum fiyatının yükselişe geçmesi ile birlikte aslında altcoin boğasının gelmesini bekliyor. Tam da ETH fiyatının Bitcoin’in yatay seyretmesinden sonra harekete geçmesi, bu beklentileri arttırdı. Tanınan kripto para analisti Michael van de Poppe, ETH fiyatının böyle bir yükselişe geçmesinin altcoin boğası anlamına geldiğini belirtti.

Poppe Sinyali Verdi

Poppe, Bitcoin’den çıkan paranın ilk olarak önde gelen altcoinlere aktığının kanıtlandığını ima etti. Mükemmel bir 2021 başlangıcı olduğunu belirten Poppe, zamanında pozisyonlarını akümüle ettiğini ve aslında düşük noktadan altcoin aldığını vurgulamış oldu.

eth btc

2017 yılındaki altcoin boğasında Ethereum fiyatının 1.400 dolara, XRP fiyatının ise 3,30 dolara kadar çıktığı biliniyor. Yani sadece o noktalara kadar yükseliş yaşansa bile ETH için %100’lük bir artışın önünün açık olduğu görülüyor. XRP ise bütün bu hareketi geçtiğimiz hafta başlatılan Ripple davası sebebiyle kaçırabilir.

Chainlink hakkında da benzer dava haberlerinin gündemde dolaşmaya başlaması, LINK fiyatını aynı XRP gibi baskılıyor. Bu da olası bir altcoin rallisinde XRP ve LINK fiyatında benzer performanslar göremememize neden olabilir. Litecoin ise olası bir altcoin rallisinde daha önceki rekoru 330 dolara kadar yükselerek yaklaşık olarak %300 artış elde edebilir.

Önde gelen altcoinlerden sadece Ethereum’un tüm zamanların rekor noktasına çok yakın olduğu ve diğerlerinin %700 ile %300 geride olduğu görülmekte.Total
14
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

BTC’nin 25.000 Doları Geçmesi, Bitcoin’in Visa’yı Geride Bırakmasını Sağladı!

Sonraki Haber

Altcoin Sezonu Başlıyor Mu: Ethereum (ETH) 2 Yıl Sonra 700 Doların Üzerinde!

İlgili Haberler