ETH Yorumları: Ethereum/USD Teknik Analizi – 25 Ocak 2021

Metin Alaca

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), bugün tüm zamanların rekorunu kırdı. ETH fiyatının 1.450 dolar seviyesinin üzerine kadar çıkması kesinlikle altcoinleri hareketlendirdi. Aslında geçtiğimiz hafta rekor kıran ETH, Bitcoin fiyatında görülen düşüş nedeniyle ciddi bir darbe yemişti. ETH bunun devamında ise toparlanmayı başardı ve yeniden rekor seviyesine yükseldi.

Ethereum Teknik Analizi

Ethereum teknik analizine bakıldığında ise şu an için her şeyin yolunda olduğu görülüyor. ETH/USD işlem çifti bu yükselişe ve tüm zamanların rekorunu kırmasına rağmen hala RSI’ye göre yükselme şansına sahip. Bitcoin’in RSI’si 96 seviyelerine kadar çıkarken ETH hala oldukça geride gözüküyor.

Ethereum fiyatının haftalık teknik analizine bakıldığında ise sıradaki hedefin 1.543 dolar olduğu görülüyor. Eğer ETH fiyatı 1.291 dolar seviyesine yani pivot noktaya gerilemezse, yükselişini sürdürebilir ve konsolidasyon sonrasında 1.543 doları test edebilir. Fibonacci geri çekilme seviyesine göre sıradaki direnç olan bu nokta, aslında psikolojik bir direnç olarak da ön plana çıkmakta.

Ethereum Yorumları

Ethereum fiyatının buraya ulaşması için ise 1.500 dolar üzerinde kapanış yapması gerekiyor. ETH/USD işlem çifti 1.500 dolar üzerine çıkarak burayı destek noktası haline çevirebilir ve 1.291 dolara kadar olan düşüşün önüne geçebilir. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.440 dolar seviyesinde tutuna ETH, haftaya 1.477 dolara kadar yükselerek başladı ve önemli bir destek noktasını geride bıraktı.

Ethereum fiyatının yeniden sert bir düşüş yaşaması için ise %38,2’lik Fibonacci seviyesi olan 921 dolara kadar gerilemesi gerekiyor. ETH fiyatı 1.000 dolar altına inmedikçe korkulacak bir şey olmadığı söylenebilir.

ETH/USD Teknik Analizi

ETH fiyatının yükseliş odaklı haftalık hedeflerine bakıldığında ise 1.500 dolardan sonra 1.800 dolar ile psikolojik direnç olan 2.000 dolar sırada olabilir.ETH fiyatının gidişatında önemli bir diğer konu ise lider kripto para birimi Bitcoin’in hareketleri olarak biliniyor.

Bitcoin fiyatının 38.000 dolar seviyesinde yatay seyretmeye devam etmesi ETH için yükselişi tetikleyebilir. ETH fiyatının 1.500 dolar seviyesinin üzerine çıkması durumunda başlayacak FOMO ise Bitcoin’in hareketlerinden bağımsız olarak ETH fiyatının yükselmesini sağlayabilir.

ETH yatırımcılarının Twitter’daki gönderilerine bakıldığında ise FOMO’nun şimdiden başladığı söylenebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum’daki (ETH) Rekor Altcoin Rallisini Başlatacak Mı?

Sonraki Haber

Kripto Para Birimleri Bir Kez Daha Dünya Ekonomik Forumu’nun Gündeminde!

İlgili Haberler