ETH Yorumları: Ethereum/USD Teknik Analizi – 24 Mart 2021

Metin Alaca

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), 1.700 dolar desteğinin altına çekilerek yine riskli bir duruma düştü.

Ethereum Fiyatı

ETH fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.615 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %5 değer kaybetti. Bitcoin’in son 24 saat içerisinde %1,2 gerilemesine rağmen ETH’nin bu kadar sert tepki vermesi aslında kripto para yatırımcılarında ve özellikle altcoin tercih edenlerde panik yaratmış olabilir.

Ethereum fiyatı gün içerisinde 1.700 dolara kadar yükseldikten sonra 1.730 dolar direncinden döndü ve kritik 1.650 dolar desteğinin de altına indi. 1.650 dolar desteğinin altına inmesi trendin yeniden yönünü düşüşe çevirmesi şeklinde algılandı ve bunun yaratacağı tehlike orta vadede çok daha fazla olabilir.

ETH/USD Teknik Analizi

ETH/USD teknik analizine göre fiyatın 1.732 dolar seviyesinden dönmesi, 1.425 dolara kadar düşüş yaşanmasının önünü açmış olabilir. Düşüş noktasında ETH için ilk ve en önemli desteğin 1.652 dolar olması ancak saatlik grafikte bunun da altına inilmesi riskin arttığını göstermekte. ETH fiyatının bunun devamındaki desteği .618 Fib seviyesine denk gelen 1.610 dolar olarak görülmekte. Durumun daha kötüleşmesi ise mart ayının ilk destek noktalarından 1.425 dolara kadar çekilme yaşatabilir.

ETH fiyatı için 1.425 doların 100 gnünlük EMA’ya denk gelmesi de bunun şu an için son kale olduğunu gösteriyor. Ethereum yatırımcıları eğer bu desteği koruyamazsa fiyatın 1.200 dolara, oradan da 800 dolara kadar gerilemesi muhtemel gözüküyor. Tabii ki trendin şu an için genel olarak yükseliş odaklı olması fiyatın bir yerde toparlanması için zemin hazırlamakta.

Ethereum Yorumları

Ethereum fiyatı için yükseliş senaryolarına bakıldığında ise 1.755 doların kritik olduğu söylenebilir. Bunun kırılması için ciddi bir alım baskısı gerekse de kırılma ile beraber hızlı bir şekilde 1.800 dolar, 1.875 dolar, 1.960 dolar ve son olarak 2.2120 dolar seviyelerine ulaşılabilir.

Ethereum için son günlerde birbiri ardına olumlu haber gelmekte ve bunun teknik analize de etki etmesi bekleniyor. Özellikle Ethereum ağındaki ölçeklenebilirlik sorununu değiştirecek olan EIP-1559’un kabul edilmesi ve bekleyişin başlaması, ETH fiyatını uzun vadede olumlu etkileyebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple Yeni Bir XRP Transferi Yaptı: 746 Milyon XRP Hareket Etti!

Sonraki Haber

Bitcoin’deki Düşüş Altcoin’leri de Etkisi Altına Aldı: Piyasada Kıyım Yaşandı!

İlgili Haberler